• تاریخ انشار: ۶ جدی ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5546
  • 1,173 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پذیرش وحدت مانند پذیرش تقوا است

امام جمعه شهر مزارشریف می گوید که پذیرش وحدت و همدلی مانند پذیرش تقوا است و ما باید به عنوان یک فرهنگ، وحدت را بپذیریم.   مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید حیدر هاشمی؛ امام جمعه شهر مزارشریف در افتتاحیه نمایشگاه اخوت، بیان گردید. هاشمی ضمن تبریکی ولادت رسول اکرم (ص) و امام […]

امام جمعه شهر مزارشریف می گوید که پذیرش وحدت و همدلی مانند پذیرش تقوا است و ما باید به عنوان یک فرهنگ، وحدت را بپذیریم.

 

مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید حیدر هاشمی؛ امام جمعه شهر مزارشریف در افتتاحیه نمایشگاه اخوت، بیان گردید.

هاشمی ضمن تبریکی ولادت رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع)، گفت:” از دست اندر کاران فعال و زحمت کش مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و به خصوص مسئول توانای این مرکز در مزار شریف جناب موسوی که چنین نمایشگاهی را برپا کرده کمال تشکر را داریم”.

 

وی افزود که امروز ما باید مشکلات افغانستان و جامعه خودمان را به فرصت تبدیل کنیم و زمینه رشد و توسعه جامعه را فراهم سازیم.

 

هاشمی گفت: با نگاهی به تاریخ قبل از اسلام می بینیم که مردم چه طور به خون هم دیگر تشنه بودند، اما یک نیروی فرهنگی به اسم اسلام آمد و قلب ها را به هم نزدیک نمود.

 

وی به اوضاع افغانستان و اشاره کرد و گفت که از ظرفیت ها متاسفانه استفاده سوء می شود و برخی از کشورهایی که ما به اسم اسلام می شناسیم، دست به ناامنی می زنند.

 

هاشمی به مقوله وحدت و اتحاد اشاره نمود و گفت که در صدر اسلام هجرت برای حفظ دین اسلام بود، اما امروز هجرت برای از دست دادن دین است.

 

وی گفت: اگر رسانه ها همکاری کنند و با هدف الهی موضوعات مهم و بنیادی و نجات بخش اسلامی را به نشر برسانند و با قلم خود را در راه اسلامی استفاده کنند به عزت می رسیم،در غیر این صورت کشورهای بین المللی به چشم حقارت به ما نگاه می کنند.

 

هاشمی با بیان اینکه ما باید از کانال وحدت به عزت می رسیم، گفت که متاسفانه بخش عظیمی از اهل سیاست، علماء و اهل قلم آلوده به طمع شده اند و کشور خود را به سوی ذلیل بودن سوق می دهند.

 

امام جمعه شهر مزارشریف می گوید که پذیرش وحدت و همدلی مانند پذیرش تقوا است و ما باید به عنوان یک فرهنگ، وحدت را بپذیریم.

 

وی افزود که من به عنوان یک شیعه تمام عقاید اهل سنت را می شناسم و یک برادر سنی را با عقایدش قبول دارم و باید هر فرد از دور طرف دارای چنین عقیده ای باشد، چرا که قران این اجازه و حق را به ما داده است.

نمایشگاه اخوت روز  پنج شنبه با حضور بیش از ۵۰۰ نفر در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی در مزاشریف، افتتاح گردید.

در این نمایشگاه بیش از ۸۸ هنرمند ولایت بلخ اشتراک و ۲۱۰ اثر خودشان را به نمایش گذاشته اند.