• تاریخ انشار: ۳۱ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18882
  • 703 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پرچم‌های اسرائیل و امریکا و آدمک ترامپ در هرات به آتش کشیده شد

شماری از مردم هرات روز گذشته(یک‌شنبه، ۳۰ ثور) در حرکتی اعتراضی نسبت به انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس، پرچم‌های اسرائیل و امریکا و آدمک ترامپ را به آتش کشیدند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین “سید محمد هاشمی راستی”، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و برگزارکننده این حرکت اعتراضی […]

شماری از مردم هرات روز گذشته(یک‌شنبه، ۳۰ ثور) در حرکتی اعتراضی نسبت به انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس، پرچم‌های اسرائیل و امریکا و آدمک ترامپ را به آتش کشیدند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین “سید محمد هاشمی راستی”، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و برگزارکننده این حرکت اعتراضی به آوا گفت که رئیس‌جمهور جنایت‌کار آمریکا در اقدامی جنون‌آمیز و نابخردانه در روز نکبت، با افتتاح سفارت آمریکا در بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، احساسات و عواطف میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان را جریحه‌دار کرد.

 

او گفت که رئیس‌جمهور خبیث آمریکا، با دلگرمی از موافقت، رضایت و همراهی حکام وابسته کشورهای منطقه و سران مرتجع عرب، در اقدامی سخیف، ننگین و ناقض حقوق بشر، قرار شیطانی خود در انتقال سفارت این کشور به بیت‌المقدس را عملی کرد و بار دیگر ماهیت پلید و استکباری خود در برابر وجدان‌های آگاه مردم دنیا را به نمایش گذاشت.

 

به گفته‌ وی، یقینا این اقدام زشت و غیرانسانی، دهن‌کجی به تمامی باورها و اعتقادات بیش از یک میلیارد مسلمان و نقض آشکار حقوق مسلم مردم فلسطین است.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات یادآور شد که به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دولت جنایت‌کار آمریکا، به‌قدری شرم‌آور و ننگین است که بسیاری از کشورها در دنیا و حتی حامیان غربی این رژیم، هم با آن همراه نشدند.

 

هاشمی خاطرنشان ساخت که برپایی جشن و سرور به‌مناسبت این اتفاق نامیمون و همزمان با آن کشتار فجیع و ظالمانه‌ صدها انسان آزادی‌خواه در مرزهای غزه، در تاریخ جنایات ضدبشری ثبت و درج خواهد شد.

 

او از حکومت افغانستان خواست تا به طور رسمی در رابطه با قبله اول مسلمین و همچنین جنایات رژیم خون‌خوار صهیونیستی در شهید و زخمی کردن صدها تن از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین در روزهای اخیر، اعلام موضع کرده و پشتیبانی مردم افغانستان را از آرمان‌های مقدس ملت فلسطین که آزادی قدس شریف است، اعلام کند.

 

این در حالی است که رئیس‌جمهور کشور در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی گفت: ما در یک زمان تراژید باهم ملاقات می‎کنیم، غیرنظامیان فلسطینی‎ به خاطر مطالبه حق‌شان برای داشتن حقوق اساسی بشری و سیاسی، جان‌های‌شان را از دست می‎دهند.

 

در همین حال شماری از شرکت کنندگان در برنامه آتش زدن پرچم‌های امریکا و اسراییل می‌گویند که اسرائیل عامل تمام بدبختی‌های جوامع اسلامی است.

 

آنان تاکید دارند که سران کشورهای اسلامی باید موضع متحد در قبال اسرائیل اتخاذ کنند؛ این امر نه تنها باعث وحدت مسلمین می‌شود، بلکه به جهانیان و مخصوصا اسرائیل این پیام را خواهد رساند که مسلمانان در مقابل ظلم متحد هستند.

 

گفتنی است که در این برنامه، ضمن آتش زده شدن پرچم آمریکا و رژیم اسرائیل به رسم اعتراض، آدمک دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم آتش زده شد.

 

این در حالی است که حدود ۲۰ روز دیگر مسلمانان در سراسر گیتی یک‌صدا از روز جهانی قدس گرامی‌داشت به عمل آورده و نفرت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام می‌کنند.