• تاریخ انشار: ۴ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 25670
  • 482 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پرچم اسرائیل توسط دانشجویان در بلخ به آتش کشیده شد

دانشجویان “شیعه و سنی” دانشگاه بلخ در شهر مزارشریف ضمن اشتراک در یک گفتمان دانسجویی با ابراز تنفر و انزجار از رژیم صهیونیستی، پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند.   به گزارش خبرگزاری آوا، دیروز جمعه ( ۳ ثور) گفتمان دانشجویی با عنوان ” قدس؛ محور وحدت مسلمین” از سوی خبرگزاری صدای افغان (آوا) در […]

دانشجویان “شیعه و سنی” دانشگاه بلخ در شهر مزارشریف ضمن اشتراک در یک گفتمان دانسجویی با ابراز تنفر و انزجار از رژیم صهیونیستی، پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، دیروز جمعه ( ۳ ثور) گفتمان دانشجویی با عنوان ” قدس؛ محور وحدت مسلمین” از سوی خبرگزاری صدای افغان (آوا) در شهر مزارشریف ولایت بلخ در شمال کشور برگزار گردید.

 

این گفتمان با حضور علما و دانشجویان سنی و شیعه در سالن اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ برگزار گردیده بود.

 

حجت الاسلام سید حامد موسوی، مسئول مرکز تبیان در زون شمال کشور در این رابطه گفت: قبل از آمدن آخرین جمعه ماه رمضان که مصادف با روز جهانی قدس است، پرچم اسرائیل به آتش کشیده شد.

 

موسوی گفت: در پایان این گفتمان پرچم رژیم اشغالگر قدس با سردادن شعارهای ” مرگ بر اسراییل و درود بر فلسطین” توسط دانشجویان به آتش کشیده شد.

 

به گفته وی: مسلمانان و آزاده خواهان جهان هر ساله با فرارسید جمعه آخر ماه مبارک رمضان (روز قدس) برای حمایت و دفاع از ملت مظلوم فلسطین تظاهرات و گردهمایی های گسترده‌ی را راه اندازی می کنند.

 

وی افزود که مسئله قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین وظیفه ایمانی و انسانی تمامی جوامع بشر می باشد و مردم افغانستان، امسال نیز مانند همه سال پرشورتر در برنامه های قدس شرکت خواهند کرد.

 

موسوی افزود: مرکز تبیان نیز به عنوان یک مرکز بین الملی و از موسسین راه اندازی تجلیل از قدس در افغانستان، سعی دارد که با برگزاری برنامه های مختلف مردم را از اهمیت دفاع بیت المقدس آگاه سازد.

 

موسوی افزود: گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا با ابتکار این مرکز بیش از پنج سال است که هر هفته روزهای جمعه در سالن جلسات دفتر نمایندگی مرکز تبیان با موضوعات علمی، فرهنگی، اجتماعی و دینی دایر می شود.

 

این عضو شورای اخوت اسلامی بلخ افزود که امروز جمعه (۳ جوزا) نیز با فرارسیدن روز جهانی قدس و دفاع از ملت مظلوم فلسطین صدها دانشجو بطور خود جوش پرچم اسرائیل را به آتش کشیده از سران ممالک اسلامی خواستن تا با اتحاد و یکپارچگی بر جنایت صهیونیسم نقطه پایان بگذارند.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان ( آوا) در زون شمال کشور افزود:  این دانشجویان با شعار های مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا از جامعه جهانی می خواهند تا چشم شان را بر اعمال وحشیانه اسرائیل نسبت به کودکان و زنان فلسطین باز کنند و اقدامات لازم انسانی را در قبال هم نوعان خودشان انجام بدهند.