• تاریخ انشار: ۲۴ دلو ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6278
  • 1,145 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پیام امام خمینی (ره) تغییر جهان است

پیام امام خمینی (ره) تغییر جهان است و جوانان و دانشجویان ما باید با الگوگیری از انقلاب اسلامی فعالیت های شبکه ای خود را آغازکرده و از آن وسایلی که دشمن استفاده کرده تابه نظام اسلام ضربه بزند علیه خودشان استفاده کرده و صدایشان را به آزادگان جهان برسانند.   به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب […]

پیام امام خمینی (ره) تغییر جهان است و جوانان و دانشجویان ما باید با الگوگیری از انقلاب اسلامی فعالیت های شبکه ای خود را آغازکرده و از آن وسایلی که دشمن استفاده کرده تابه نظام اسلام ضربه بزند علیه خودشان استفاده کرده و صدایشان را به آزادگان جهان برسانند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط خانم ربابه عادلی؛ معاون بخش دانشجویی بانوان دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ در همایش ” جوانان و انقلاب اسلامی” بیان گردید.

 

این همایش عصر روز پنج شنبه از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ به مناسبت دهه فجر در این مرکز در شهر مزار شریف برگزار گردیده بود.

 

در این همایش صدها تن از دانشجویان، سران احزاب، مقامات دولتی، علما و اقشار مختلف مردم شرکت نموده بودند.

 

عادلی گفت: قشرجوان درهرجامعه ای به لحاظ برخورداری ازتوان، انرژی واستعداد های فروان قادراست نقش تعیین کننده ای درآینده آن جامعه داشته باشد و جوانان هرجامعه ای سرمایه اصلی آن جامعه محسوب میگردند که میتوانند زمینه های رشد و پیشرفت آن جامعه را درعرصه های مختلف علمی‚ فرهنگی‚ اقتصادی ‚سیاسی‚ هنری ورزشی فراهم نمایند .

 

 

به گفته خانم عادلی :نسل جوان چون ازفطرت دست نخوره و سرشتی پاکی بهرمند است که در طول تاریخ همواره از حرکت های اصلاحی و دینی استقبال و حمایت کرده که در آغاز رسالت پیامبر (ص) پیش از آشکارشدن رسالت آن حضرت به طورعلنی ‚تعدادی چشمی گیری از جوانان به افکار و اندیشه های حضرت لبیک گفتند و اسلام آوردند.

 

وی افزود که رسول گرامی اسلام به جوانان عنایت ویژه ای داشت و اغلب از آنها در امور مهم اجرایی ‚نظامی ‚دینی بهره میگرفت و بعضی را به عنوان نماینده و سفیر نزد پادشاهان و رهبران کشورهای دیگر می فرستاد که گاهی آنحضرت به خاطر همین گزینش ها مورد اعتراض اصحاب میان سال قرار می گرفتند.

 

وی گفت که همچنان در زمان امام علی (ع) و سایر امامان معصوم هم جوانان نقش و جایگاه مهمی داشتند، چنانکه نقش جوانان در قیام تاریخی کربلا برکسی پوشیده نیست.

 

وی افزود که به این نتیجه میرسیم که پیامبر (ص) هنگامیکه خواست یک جامعه نامطرح و غرق درگناه را به قله های علم فرهنگ و تمدن برساند از جوانان شروع کرد و آنان را تربیت داد و دیدیم تلاش و کوشش پیامبر در جهت تربیت این نسل ‚چنان جوانانی تربیت کرد که اسلام را دین برتر و حاکم درت مام مناطق دنیا ارئه داد، از این رو متوجه میشویم که چقدر جوانان در جامعه اهمیت دارند و آنها هستند که می توانند آینده را بسازند، همان طوریکه جوانان صدر اسلام جهان را متحول و متحیربه خود کرند.

 

خانم عادلی تاکید نمود که پیام امام خمینی (ره) تغییر جهان است و جوانان و دانشجویان ما باید با الگوگیری از انقلاب اسلامی فعالیت های شبکه ای خود را آغازکرده و ازآن وسایلی که دشمن استفاده کرده تابه نظام اسلام ضربه بزند علیه خودشان استفاده کره و صدایشان را به آزادگان جهان برسانند.

 

محمود دانشجو؛ رئیس حج و اوقاف ولایت بلخ، علی غلامی؛ مسئول بخش فرهنگی کنسولگری ایران، مولوی جیلانی؛ عضوی شورای اخوت و سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز تبیان در بلخ از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

 

در اخیر این همایش جوایز بیست و یک نفر که در مسابقه بزرگ یاران آسمانی برنده شده بودند، توسط دفتر نمایندگی مرکز تبیان اهدا گردید.

 

در مسابقه بزرگ یاران آسمانی ۱۹۰۰ نفر اشتراک نموده بودند.