• تاریخ انشار: ۲۰ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30113
  • 382 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پیام تسلیت حسینی مزاری در پی درگذشت والدۀ استاد عطامحمد نور

در پی درگذشت والدۀ استاد عطا محمد نور، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان پیام تسلیت صادر کرد. خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: حسینی مزاری در این پیام با بیان اینکه “تا مادر در کنار انسان است شاید ارزش وجودی آن خیلی قابل درک نباشد، اما همین که از دست […]

در پی درگذشت والدۀ استاد عطا محمد نور، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان پیام تسلیت صادر کرد.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: حسینی مزاری در این پیام با بیان اینکه “تا مادر در کنار انسان است شاید ارزش وجودی آن خیلی قابل درک نباشد، اما همین که از دست رفت، دانسته می‌شود که چه پشتوانه عظیم و حامی بزرگ و تکیه‌گاه محکمی از دست رفته است” خاطرنشان کرد؛ به طور قطع امروز استاد عطا محمد نور پر ارزش‌ترین سرمایه زندگی خود را از دست داده که تحمل آن طاقت‌فرسا و به شدت متالم خواهد بود.

متن کامل پیام تسلیت صادرشده به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

امروز در جریان خبر درگذشت والده ماجده استاد عطا محمد نور قرار گرفتم.

درد مادر از دست داده را می‌دانم و درک می‌کنم که آقای نور دقیقا در چه شرایط و وضعیتی قرار دارد. تا مادر در کنار انسان است شاید ارزش وجودی آن خیلی قابل درک نباشد، اما همین که از دست رفت، دانسته می‌شود که چه پشتوانه عظیم و حامی بزرگ و تکیه‌گاه محکمی از دست رفته است و گذشته از این اوصاف، دلبستگی عاطفی آنقدر با مادر محکم و پیوسته است که انسان آرزو می‌کند ای کاش با مادر می‌رفت و حتی بعد از فوت مادر، دنیا ارزشش را از دست می‌دهد و مردن و بدرود گفتن این دنیا نه تنها ترسناک نیست بلکه رغبت بیشتر نسبت به آن پیدا می‌شود.

بنابراین به طور قطع امروز استاد عطامحمد نور پر ارزش‌ترین سرمایه زندگی خود را از دست داده که تحمل آن طاقت‌فرسا و به شدت متالم خواهد بود.

به هرحال از طرف خود و به نمایندگی از مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) این ضایعه اسفناک را به برادر محترم و استاد گرانقدر جناب جنرال عطامحمد نور تسلیت می‌گویم.

از خداوند متعال برای آن مرحومه غفران الهی و جنت برین و برای بازماندگان به ویژه استاد عطامحمد نور صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

اینجانب را در غم از دست دادن آن عزیز شریک بدانید.

سیدعیسی حسینی مزاری
روز سه شنبه ۲۰ جوزا ۱۳۹۹