• تاریخ انشار: 19 نوامبر 2017
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 15307
  • 703 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پیام حسینی مزاری به مناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدکاظم کاظمی

مرحوم کاظمی تنها سخنران و روضه خوان افغانستانی مهاجر بود که مخاطب را پای منبرش از ابتدا میخکوب کرده و با اولین ابیات مدح و ثنایش متحول و متاثر می نمود.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در پی در گذشت حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد کاظم کاظمی، دبیرکل حزب اسلامی تبیان پیامی صادر کرد.   […]

مرحوم کاظمی تنها سخنران و روضه خوان افغانستانی مهاجر بود که مخاطب را پای منبرش از ابتدا میخکوب کرده و با اولین ابیات مدح و ثنایش متحول و متاثر می نمود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در پی در گذشت حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد کاظم کاظمی، دبیرکل حزب اسلامی تبیان پیامی صادر کرد.

 

سیدعیسی حسینی مزاری در این پیام از مرحوم کاظمی به عنوان شخصیت فرهیخته، خادم اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و سخنران و مدیحه سرای مشهور مهاجر یاد کرده است.

 

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

با دریغ و افسوس در جریان درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدکاظم کاظمی قرار گرفتم.

 

وی گذشته از اینکه مرتبط با یک خانواده بزرگ و خوشنام کابلی است، خود شخصیت برازنده، طلبه مبارز، خادم اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و سخنران و مداح شهیر کشور در عالم مهاجرت بود.

 

با مرحوم کاظمی از اوایل دهه شصت شمسی آشنایی داشتم. وی همکار نزدیک شهید سید علی اکبر مصباح در سازمان فداییان اسلام بود و ارتباط تنگاتنگی با آن شهید بزرگوار داشت. علاوه بر آن، نگارنده نیز عشق و علاقه جدی به شخصیت ایشان داشتم. گذشته از اخلاق نیکو و پسندیده ایشان که همواره هر همراه و همگامی را شاد و سر زنده میکرد، روضه های جانسوز و بی مثال او گرویده ام کرده بود. شاید تنها سخنران و روضه خوان افغانستانی مهاجر بود که مخاطب را پای منبرش از ابتدا میخکوب کرده و با اولین ابیات مدح و ثنایش متحول و متاثر می نمود.

 

مرحوم کاظمی مدتها به مریضی افسردگی دچار گردید و از عرصه وعظ و خطابه و مدیحه سرایی و روضه به دور مانده بود، اما لحظاتی پیش در جریان درگذشت وی قرار گرفتم.

 

مرحوم کاظمی شام روز گذشته(شنبه) در مشهد مقدس در مجاورت مولا و امام هشتمش حضرت ثامن الحجج(ع)، در اثر ایست قلبی درگذشته است.

 

اینجانب ضایعه اسفناک درگذشت مرحوم مغفور حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدکاظم کاظمی را به اعضای خانواده اش به خصوص همسران و فرزندان گرامی ایشان و برادر بزرگوارش جناب حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدجمال مبارز و جامعه روحانیت و مردم بزرگوار کابل، از صمیم قلب تسلیت گفته، برای آن تازه عروج کرده غفران الهی و جنت برین و برای بازماندگان صبر جمیل و اجز جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

 

۲۸ عقرب سال ۱۳۹۶