• تاریخ انشار: 1 نوامبر 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1354
  • 1,490 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پیام عاشورا نفی نژاد پرستی و قوم پرستی است

یکی از پیام های عاشورا نفی نژاد پرستی است، زیرا در فرهنگ اسلام و مکتب امام حسین(ع) علایق قومی، نژادی و سمتی وجود ندارد. به گزارش خبر گزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین حسینی واعظی؛ مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، در مراسمی […]

یکی از پیام های عاشورا نفی نژاد پرستی است، زیرا در فرهنگ اسلام و مکتب امام حسین(ع) علایق قومی، نژادی و سمتی وجود ندارد.

به گزارش خبر گزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین حسینی واعظی؛ مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، در مراسمی که در مسجد جامع امام زمان غرب کابل برگزار شده بود، بیان شد.

وی افزود که در مکتب حسین (ع) فرق بین سیاه و سفید، آقا و غلام نیست و هر کس بر اساس صفای باطن و ایمان مستحکم خود در این مکتب به اوج عزت رسیده اند.

به گفته او در روز عاشورا می بینیم که از غلام سیاه گرفته تا نجیب زادگان و بزرگانی مانند حربن یزید ریاحی، حبیب بن مظاهر و مسلم بن عوسجه در کنار امام حسین(ع) قرار دارند.

واعظی گفت که امام حسین(ع) این گروه صالح را تشکیل داد تا درسی باشد برای آیندگان که هر کسی در هر مقام و منصبی قرار دارد و از هر قوم و نژادی است باید از ارزشهای اسلام دفاع کند و لو اینکه امام حسین(ع) باشد باید تمام هستی خود را در این راه فدا کند.

واعظی تا کیدکرد که مسلمانان باید با فرهنگ و روح عاشورا آشنایی پیدا کنند که چه زیبایی های در آن نهفته است و چه رمز و رازی در درون آن وجود دارد.

به گفته او شناخت سطحی از حسین (ع) و عاشورای او کافی نیست، باید قلب ها با عاشورا گره بخورد.

حجت الاسلام واعظی گفت که مرام حسین(ع) این است که پیروان او حلال و حرام خدا را در زندگی خود رعایت و آنچه را اسلام دستور داده است به آن عمل نموده و تمام زندگی خود را در مسیر قرآن قرار دهند.

وی افزود که تمام عزت مسلمانان در پرتو اسلام و مکتب اهل بیت(ع) میسر است پس همواره باید تلاش کنیم که اسلام در زندگی ما حاکم باشد و دستورات قرآن اجرا شود.

به گفته واعظی آنانیکه در کنار امام قرار گرفتند فدائیان اسلام بودند که در قله های بلندی انسانیت رسیدند و به آسمان ها پر کشیدند.

گفتنی است که پس از ختم محفل نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین واعظی اقامه شد.