• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16124
  • 671 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پیام های همدردی و محکومیت موسسه های فرهنگی رشاد و ثقلین و شورای طلاب بامیان مقیم کابل با مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان

مسئولین موسسه های فرهنگی رشاد و ثقلین و همچنین شورای علمی، فرهنگی و اجتماعی طلاب بامیان مقیم کابل نیز با ارسال پیام هایی، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را به شدت محکوم کردند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام آقای سید هادی بلخی، مسئول موسسه […]

مسئولین موسسه های فرهنگی رشاد و ثقلین و همچنین شورای علمی، فرهنگی و اجتماعی طلاب بامیان مقیم کابل نیز با ارسال پیام هایی، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را به شدت محکوم کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام آقای سید هادی بلخی، مسئول موسسه فرهنگی رشاد آمده است: “حمله ای هولناک و بی رحمانه تروریست های وحشی بر دفتر مرکز فرهنگی تبیان در کابل که بیشتر از صد نفراز جوانان را مظلومانه شهید و زخمی نموده‌اند، جنایت دیگری است که به کارنامه سیاه این دشمنان خطرناک اسلام افزوده شد”.

 

آقای بلخی افزوده است: “ما ضمن تقبیح شدید این جنایت بشری، مراتب همدردی خود را با خانوادهای این شهدای مظلوم، مجروحین و مسئولین مرکز فرهنگی تبیان، اعلام می داریم و هم از دولت می خواهیم که به خاطر امنیت مردم جدی و قاطعانه تصمیم بگیرد”.

 

از سوی دیگر، در پیام موسسه فرهنگی خدماتی ثقلین آمده است: “خبر حملات تروریستی امروز، قلب هر انسانی را اندوهگین کرده و باعث تأثر و تأسف ساخت. این بار، تروریستان بی رحم، دست به جنایت هولناکی زدند که تقابل آشکار با علم، فرهنگ، تمدن و آزادی بیان به شمار می رود”.

 

در ادامه این پیام آمده است: “این حوادث به جز جریحه دار ساختن قلوب ملت، به خصوص خانواده ها و متعلقین شهداء و مجروحین، باید درسی باشد برای دولت وحدت ملی، احزاب مختلف و اقوام ساکن در کشور که از اختلافات و نزاع های پوچ و بی اساس دست برداشته و برای مبارزه با تروریسم بیش از پیش همکاری کرده و عرصه را برای جنایات آنان تنگ نمایند”.

 

موسسه فرهنگی خدماتی ثقلین به ریاست حضرت آیت الله سجادی، این حملات غیرانسانی را شدیداً محکوم نموده، آن را خلاف اصول انسانی دانسته و ضمن عرض تسلیت شهادت شماری از فرهنگیان و مردم هموطن به خانواده های آنان و ملت افغانستان، برای مجروحان این حوادث شفای عاجل مسئلت دارد.

 

همچنین شورای علمی، فرهنگی و اجتماعی طلاب بامیان – مقیم کابل نیز با انتشار پیامی، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را به شدت محکوم کرد. در این پیام آمده است: “بار دیگر دست جلادان خون آشام و ددمنشان از آستین بیرون آمد و عده ای از مؤمنین و مردم عزیز ما را در خون نشاند. آنان با این عمل وحشیانه و جنایت نابخشودنی باز هم ثابت کرد که نه پایبندی به آئین الهی دارد و نه فرهنگ و ارزش های انسانی را می شناسند”.

 

شورای علمی، فرهنگی و اجتماعی طلاب بامیان ضمن محکوم نمودن این حمله تروریستی، از خداوند سبحان برای شهدای حادثه علوّ درجات، برای خوانواده های معززشان صبر و برای مجروحین شفای عاجل استدعا نموده، در این مصیبت خود را شریک می داند.

 

اما قاتلین انسانیت و دشمنان کور دل بدانند که با چنین اعمال غیر انسانی شان، نه تنها یک بخش عظیم جامعه اسلامی را نمی توانند حذف کنند، بلکه قوی تر از گذشته ها بروز خواهند کرد، و نه اخوت اسلامی که محصول زحمات انسان های متفکر و خیراندیش است، رخنه برخواهد داشت، بلکه دشمن اهداف شوم شان را به گور خواهد برد.