• تاریخ انشار: ۱ حوت ۱۳۹۲
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 46
  • 1,902 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پیروی از ولایت فقیه، تبعیت از دستورات خدا و پیامبرش می باشد

هر کس که طبق ولایت فقیه عمل نکند، تمام اعمالش باطل است زیرا عمل نکردن به دستورات ولایت فقیه، عمل نکردن به دستورات خدا و پیامبرش است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(اوا)، مراسم سوگواری رحلت پیامبر بزرگوار اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، شب گذشته با حضور مسئولین، کارکنان و پرسونل دفتر نمایندگی تبیان در مشهد مقدس برگزار گردید.
در این مراسم که به میزبانی سید میر آقا حسینی؛ از اعضای مرکز تبیان برگزار شده بود، جمع کثیری از مهاجرین افغانستانی مقیم شهر مقدس مشهد اشتراک داشتند.
زهرا حسینی؛ مسئول بخش بانوان در مرکز فعالیتهای فرهنگی – اجتماعی تبیان، پس از عرض تسلیت به مناسبت رحلت حضرت رسول (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، طی سخنانی در این مراسم، گفت: خداوند متعال در قیامت، انسان را در رابطه با دو موضوع ” نعمت ولایت” و “عمرش” مورد بازخواست قرار می دهد.
وی در ادامه با استناد به آیه‎ی شریفه‎ی” ثم لتسئلن یومئذ عن النعیم”،اظهار داشت: خداوند متعال از خوردن شما سوال نمی کند، بلکه از دین و نعمت ولایتی که در اختیارتان گذاشته، شما را مورد بازخواست قرار می دهد این بدان معنا که شما چقدر به دستور رسول خدا و فطرت پاکش عمل کرده اید.
این فعال فرهنگی در ادامه مطلب فوق، خاطر نشان کرد: از دیگر مواردی است که خداوند انسان را در قیامت مورد بازخواست قرار می دهد، عمر انسان است . خداوند از انسان می پرسد که عمر خود را در چه راهی صرف کرده ای آیا عمر خود را به جهالت و بطالت گذرانده و به سوی گناه رفته ای یا اینکه در راه درست صرف نموده و و در راستای عمل به دستورات اسلام گام برداشته ای؟ پس همه ما باید بدانیم که در برابر عمری که خداوند به ما عطا فرموده، مسئول هستیم.
حسینی در ادامه با مطرح نمودن این سوال که ، آیا ایمان و اخلاص یک معنا دارد یا خیر؟ گفت: اخلاص شهادتین به زبان است اما ایمان به معنای اقرار به زبان، ‌شناخت با قلب و عمل نمودن با اعضاء و جوارح می باشد.
وی در توضیح مطلب فوق، اظهار داشت: ایمان فقط در به زبان آوردن شهادتین خلاصه نمی شود، بلکه عمل به آن مهم است یعنی هر چه انسان نماز بخواند، روزه بگیرد، زکات بدهد و حج برود اما طبق دستورات خدا و رسولش عمل نکند، همه‎‌ی اعمالش باطل بوده و هیچ فایده ای ندارد.
این بانوی فعال فرهنگی، گام برداشتن در راستای ولایت فقیه را مهم وارزشمند خواند و گفت: هر کس که طبق ولایت فقیه عمل نکند، تمام اعمالش باطل است زیرا عمل نکردن به دستورات ولایت فقیه، عمل نکردن به دستورات خدا و پیامبرش است.
مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در بخش دیگری از سخنانش، با تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر، گفت: امر به معروف و نهی از منکر بر هر فرد مسلمان واجب است، چنانکه همه‌ی ما در مقابل آن مسئول هستیم.
وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: اگرهدف در مسئله امر به معروف و نهی از منکر خدایی باشد، انسان، هیچگاه از انجام آن خسته نمی شود بلکه در این راه ثابت قدم باقی می ماند.
حسینی با اشاره به حضور بیش از یک دهه غربی ها در کشور، گفت: تا چه زمانی به مهاجرت و غربت تن دهیم؟ تا به کی کشورمان را به خیانت کارن بسپاریم؟ بیایید از خواب غفلت بیدار شویم و اجازه ندهیم که اجانب و بیگانگان بر ما مسلط گردند.
وی در پایان با تاکید برتقویت اتحاد و یکپارچگی هموطنان، گفت: بیایید مسئله‎ی قومیت گرایی و کابلی، مزاری، هراتی بودن ….را از بین ببریم و با یکدیگرهماهنگ و متحد شویم و در دفاع از کشور و هموطنانمان به پا خیزیم.