• تاریخ انشار: ۴ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6925
  • 1,255 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

چادر زنان پرچم اسلام است/ اکثر رسانه های کشور در خدمت اهداف دشمن قرار دارند

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، محفل بزرگی را تحت نام “مولود کعبه “همزمان با ۱۳ رجب روز میلاد امیرالمومنین علی(ع) با حضور شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و اقشار مختلف مردم، برگزار  کرد. حجت السلام  و المسلمین سید محمد موسوی مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ ضمن عرض […]

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، محفل بزرگی را تحت نام “مولود کعبه “همزمان با ۱۳ رجب روز میلاد امیرالمومنین علی(ع) با حضور شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و اقشار مختلف مردم، برگزار  کرد.

حجت السلام  و المسلمین سید محمد موسوی مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ ضمن عرض تبریک این جشن بزرگ گفت: حضرت علی(ع) اولین فردی بود که در کعبه متولد شد و آخرین فرد هم خواهد بود.

 

وی افزود: وقتی حضرت مریم مادر حضرت عیسی درد به سراغش آمد از جانب خداوند وحی گردید که مریم از مسجد برو بیرون اما فضیلت امام علی (ع) آنقدر بالا بود که خداوند مادر حضرت علی (ع) را داخل خانه اش خواست.

 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی ادامه داد: روایت داریم هر وقت خلیفه اول، امام علی (ع) را می دید تبسم می کرد، حضرت امیر می پرسید دلیل اش چیست؟ خلیفه اول بیان میداشت که از پیامبر روایت شده هر کس به چهره علی ابن ابیطالب نگاه کند یعنی عبادت کرده است.

 

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ با بیان اینکه جوانان درباره ی بزرگان دین شان مطالعه ندارند گفت: جوانان باید درباره تاریخ انسان های صدر اسلام و شخصیت های دینی شان مطالعه نمایند چرا که در این دین کسانی بوده اند که در تاریخ تکرار نخواهند شد.

 

موسوی در ادامه با اشاره به نهج البلاغه اظهار داشت: این کتاب در جهان دومی ندارد و همه ابعاد زندگی را با تمام پیچ و خمش در خود گنجانده و باید ببینیم چرا ما از فرهنگ پر افتخار اسلام دور هستیم در حالی که بر ما لازم است سخنان شخصیت های اسلام را بدانیم.

 

وی یاد آور شد: متاسفانه امروزه شکم به جای عقل بر ما حکم می کند و ما نباید نفس خود را محور قرار بدهیم دشمن الگوهای دینی را از ما می گیرد در سال های ۱۳۰۰ هـ ش یک انسان می توانست با ۷۰۰ کلمه در جامعه ارتباط خوبی داشته باشد اما امروزه یک جوان زیر بیست سال بیشتر از ۱۰۰۰۰ کلمه نیاز دارد تا ارتباط خوب در جامعه داشته باشد پس مواظب باشید اذهان شما در دست دشمن قرار نگیرد.

 

رییس دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ با بیان این که دشمن وارد جامعه شده و در حال فعالیت است گفت: شما زنان باید بدانید که چادر شما پرچم اسلام است و اگر دشمن موفق شود چادر را از شما بگیرد دقیقا پیروز شده و شما خانواده ها مبادا اجازه دهید دشمن پرچم اسلام را تسخیر کند.

 

وی عنوان کرد: دشمن برای انحراف جامعه بهترین وسیله را در دست دارد و آن وسیله رسانه های امروز کشور هستند، باید بدانید که در سال های ۱۳۸۰ افغانستان فقط یک رسانه داشت اما امروز بیش از ۶۰ تلویزیون در جامعه ما فعالیت دارند و این نشان دهنده فعالیت های هوشیارانه دشمن است.

 

وی ابراز داشت: امروزه دشمن بخاطر بدست آوردن اذهان عمومی جامعه از ابزاری چون رسانه استفاده می کند چنانچه امروز اکثریت رسانه های تصویری افغانستان بر خلاف آداب اسلامی برنامه پخش می نماید و این نشان می دهد دشمن در صدد است تا بر کشور حاکم و نسل آینده را بی دین بار بیآورند.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی تصریح کرد: دین از دو بخش تشکیل شده رکوع در برابر خدا و ایستادن در برابر طاغوت و اگر بخواهیم دین دار باشیم باید هر دو بخش را عملی نماییم در غیر این صورت دین کاملی نخواهیم داشت.

 

وی با اشاره به اینکه انترنت یک فضای مجازی و جای آدرس می باشد گفت: متاسفانه در جامعه ما سطح مطالعه بسیار کم است و ملت افغانستان بدانند تنها راه بیرون رفت کشور از مشکلات، بالا بردن سطح آگاهی توسط مطالعه کتاب می باشد.

 

گفتنی است قرائت مقاله با عنوان امام علی از دیدگاه دانشمندان اسلام و غربی توسط خانم گل چهره محمدی، اجرای برنامه تفریحی بر روی صحنه، تجلیل از دو پدر نمونه به مناسبت روز مرد، اجرای سرود توسط گروه کوثر، دکلمه، شعر و مولودی از دیگر برنامه های فرهنگی این مراسم در جشن میلاد امام علی (ع) بود.