• تاریخ انشار: 30 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16185
  • 627 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

چنین فجایعی بر سد آهنین امت اسلامی و انسجام نیروهای فکری جامعه می‌افزاید/ گناه تروریست‌ها را به دوش همدیگر نیاندازیم

در ادامه واکنش های نهادهای دینی و فرهنگی به حمله تروریستی روز پنج شنبه ۷ جدی به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان، شورای عالی قرآنی افغانستان نیز این حمله را محکوم نموده و خاطرنشان کرد که چنین فجایعی، بر سد آهنین امت اسلامی و وحدت و انسجام نیروهای فکری جامعه […]

در ادامه واکنش های نهادهای دینی و فرهنگی به حمله تروریستی روز پنج شنبه ۷ جدی به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان، شورای عالی قرآنی افغانستان نیز این حمله را محکوم نموده و خاطرنشان کرد که چنین فجایعی، بر سد آهنین امت اسلامی و وحدت و انسجام نیروهای فکری جامعه می افزاید. شورای علمای شیعه مرکز بامیان نیز این حمله تروریستی را به شدت نکوهش کرده است.

 

به گزارش خبرگزای صدای افغان(آوا)، در یک پیام عباس حسن زاده، رییس شورای عالی قرآنی افغانستان آمده است: “حمله وحشیانه و تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و نیز خبرگزاری صدای افغان، نشانه عمق کینه دشمنان اسلام و گروه های تروریستی و حامیان آنان بوده که در آن بیش از ۱۳۰ تن که همگی قشر روشنفکر، علما و نخبگان و خبرنگاران جامعه بودند، و در یک نشست علمی و پژوهشی اشتراک کرده بودند را به خاک وخون کشیدند”.

 

آقای حسن زاده در ادامه این پیام تصریح کرده است: “بدون شک چنین فجایعی نه تنها بر اداره ملت مسلمان و آزادی خواهان صدمه وارد نمی توانند، بلکه بر سد آهنین امت اسلامی و وحدت و انسجام نیروهای فکری جامعه می افزاید”.

 

شورای عالی قرآنی افغانستان ضمن محکوم کردن این عمل وحشیانه، از مسئولان حکومت وحدت ملی و نیروهای امنیتی می خواهد تا عاملان و مرتکبین حادثه را شناسایی و به سرای عمل شان برسانند.

 

شورای علمای شیعه مرکز بامیان

از سوی دیگر شورای علمای شیعه مرکز بامیان نیز با انتشار بیانیه ای نسبت به حمله تروریستی روز پنج شنبه گذشته واکنش نشان داده است.

 

در پیام شورای علمای شیعه مرکز بامیان آمده است: باکمال تأسف و تأثر بار دیگر دشمنان بشریت، تروریست های خون آشام در شهر کابل در مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان “آوا” با خلق حادثه خون‌بار تروریستی، دست به جنایت ضد بشری دیگری زدند. توسط این حمله ناجوان‌مردانه شان جمعی از فرهنگیان، نخبگان علم و دانش(علماء و محصلین ) و مردم بی دفاع و بی گناه را به شهادت رسانیده و جمع دیگری را مجروح نموده و بسیاری از خانواده های هموطنان ما را به عزا و ماتم نشانیدند”.

 

در ادامه این بیانیه آمده است که شورای علمای شیعه مرکز بامیان ضمن اظهار و ابراز تسلیت به کافه ملت مظلوم افغانستان و غم شریکی با خانواده ها و وارثین شهداء و مجروحین، با شدیدترین الفاظ این عمل ددمنشانه وحشیان دهر و سبوعان عصر، و جنایت ضد بشری را محکوم نموده و از دولت افغانستان و نیروهایی که به بهانه مبارزه با تروریسم در افغانستان ساکن هستند مجدانه می خواهد که بیش از این راضی به قتل عام این مردم نشوند؛ چون صبر و حوصله هم از خود حدی دارد و بیش از این تحملش برای مردم دشوار است و اگر کاسه صبر مردم لبریز شد، شما پرقدرت تر و نیرومند تر از شوروی سابق و دولت که مذدورش نیستید!”

 

شورای علمای شیعه مرکز بامیان هم چنین از فرهنگیان و قلم به دستان و عامه مردم خواسته که خون‌سردی خودشان را حفظ نموده، با نشر تصاویر هولناک شهداء، مبلغ و رسانه برای دشمن نشده و قلب خانواده شهدا را بیشتر خون نکنید؛ به جای این که دنبال چاره و راه حال باشیم که دیگر قربانی نشویم، مسجد و منبر و مرکز فرهنگی برای ما قتل‌گاه نشود، به جان همدیگر افتاده، گناه تروریست ها را به دوش همدیگر نیاندازیم؛ چون هیچ کسی راضی به این عمل دشمن نیست!

 

این شورا از هیأت امنا و نیروهای محافظ مساجد و منابر و مراکز فرهنگی خواسته که جدیت و دقت بیشتر به خرج دهند و نگذارند دشمن این گونه راحت به مراکز ما راه پیدا کرده و دست به قتل عام بزنند.

 

شورای علمای شیعه مرکز بامیان در پایان از پیشگاه خداوند منان، علو درجات برای شهداء، شفای عاجل برای زخمی هاى حادثه و صبر و اجر برای خانواده های شهداء مسألت نموده و ابراز امیدواری کرده این حمله، آخرین حمله دشمن به مردم ما باشد.