• تاریخ انشار: ۷ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 25120
  • 427 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

چهارمین نشست حلقه ادبی تبیان به مناسبت ۸ ثور در هرات برگزارشد

n00184033-b

چهارمین نشست “حلقۀ ادبی تبیان”، به مناسبت فرا رسیدن هشتم ثور، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افغانستان، عصر دیروز (جمعه ۶ ثور)، با حضور جمعی از اهالی شعر و ادب در سالن اجتماعات دفترنمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد.   به گزارش خبرگزاری آوا، این نشست با دکلمۀ شعر توسط […]

چهارمین نشست “حلقۀ ادبی تبیان”، به مناسبت فرا رسیدن هشتم ثور، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افغانستان، عصر دیروز (جمعه ۶ ثور)، با حضور جمعی از اهالی شعر و ادب در سالن اجتماعات دفترنمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، این نشست با دکلمۀ شعر توسط استاد سید باقر موسوی آغاز گردید.

 

همچنان، حسن جویا فارغ التحصیل از رشتۀ ادبیات دانشگاه هرات، نسرین جعفری فارغ التحصیل رشته ساینس دانشگاه هرات و فرامرز رحمانی دانشجوی دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه هرات در این نشست اشعار شان را دکلمه نمودند.

 

پس از دکلمه اشعار، سید باقر موسوی یکی از اساتید این حلقۀ ادبی اشعار دکلمه شده را از لحاظ وزن، تصویر پردازی، تخیل و موارد دیگر مورد نقد و بررسی قرار داد.

 

در مقطع آموزشی این برنامه، اساتید بحث  “تقطیع شعر و قواعد آن” را توضیح داده و در این زمینه  بحث و تبادل نظر و نتیجه گیری صورت گرفت.

 

شایان ذکر است که حلقۀ ادبی مرکز تبیان، هر هفته طی نشست های منظم تعدادی از اساتید، شعراء، ادباء، دانشجویان و فرهنگیان را دور هم جمع نموده و با برنامه های مختلف ادبی از جمله کارگاه های آموزشی همراه می باشد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>