• تاریخ انشار: ۲۶ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30127
  • 407 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کاربران فضای مجازی در افغانستان مزدوران انگشت‌شمار استکبار را نقره داغ کردند

  بیانیۀ حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری مبنی بر تغییر عکس پروفایل‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی و بارگذاری تصاویر امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای، با استقبال گرم و گستردۀ کاربران فضای مجازی در افغانستان مواجه شده است. بسیاری از کاربران با تغییر عکس پروفایل‌های خود و مزین نمودن تصاویر این دو مرجع عالیقدر جهان اسلام […]

 

بیانیۀ حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری مبنی بر تغییر عکس پروفایل‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی و بارگذاری تصاویر امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای، با استقبال گرم و گستردۀ کاربران فضای مجازی در افغانستان مواجه شده است. بسیاری از کاربران با تغییر عکس پروفایل‌های خود و مزین نمودن تصاویر این دو مرجع عالیقدر جهان اسلام به فراخوان رئیس مرکز تبیان پیوستند.

 

بیانیۀ حسینی مزاری در واکنش به اقدامات ضد امنیت ملی عده‌ای قلیل و معلوم‌الحال در تعرض به سفارت و کنسولگری‌های ایران در برخی ولایات و همچنین آتش زدن تصاویر رهبران و پرچم جمهوری اسلامی صادر شده بود.

 

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: شبکه های اجتماعی امروزه در صورت استفاده درست و بجا از سوی عناصر دلسوز و متدین می توانند به عنوان یک تریبون برای فعالیت‌ های ارزشمندی همچون دفاع از عقاید و آرمان‌ ها و همچنین دفاع از شخصیت های مذهبی و فراملی جهان اسلام در برابر تبلیغات رسانه ‌ای و شیطنت‌ های استکبار جهانی و مزدوران آنان، به کار آیند.

 

چند روز پیش بود که با شروع تحرکات عده‌ ای قلیل از اعضای یک جریان سیاسی معلوم‌الحال تلاش‌ها برای فتنه‌انگیزی با انگیزه‌ی تخریب روابط دوجانبه حکومت و ملت افغانستان و ایران وارد مرحله‌ی تازه ‌ای شد.

 

این مزدورانِ به شماره اندک، با تعرض به سفارت و کنسولگری‌ های جمهوری اسلامی ایران در برخی ولایات، بر درب و دیوار این نمایندگی ‌ها رنگ پاشیدند. اقدام شنیع دیگر آنان به آتش کشیدن تصاویر امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای رهبران انقلاب اسلامی و دو تن از مراجع بزرگ تقلید جهان اسلام بود.

 

این اقدامات که به بهانه‌ ی ماجرای مشکوک غرق شدن چند تن از هموطنان ما در رودخانه‌ ی هریرود و همچنین کشته شدن سه تن دیگر از هموطنان ‌مان در حین ورود غیرقانونی به ایران در منطقه مهریز در مسیر سرک بافق-یزد صورت می‌گرفت، در حقیقت تلاشی مذبوحانه برای دامن زدن به کلیشه‌ های ایران‌ ستیزانه بود، پروژه ‌ای که این افراد موظف به اجرای آن بودند.

 

این گستاخی ‌ها  که می ‌تواند به عنوان اقدامی ضد امنیت ملی افغانستان نیز به شمار رود و لزوم ورود حکومت به آن را می ‌طلبد، باعث جریحه‌دار شدن احساسات بدنۀ مردم متدین و علاقمند به تقویت دوستی دو ملت هم‌ زبان و هم‌ فرهنگ افغانستان و ایران و واکنش آنان گردید.

 

در رأس این واکنش ‌ها، مرکز فعالیت‌ های فرهنگی اجتماعی تبیان که در طول فعالیت قریب به سه‌ دهه‌ ای خود، امنیت ملی افغانستان و همچنین اندیشه‌ی اعتقادی ولایت فقیه را از جمله خطوط قرمز اصلی خویش می ‌داند، در مورد تحرکات اخیر نیز ساکت ننشست و از آنجا که این تحرکات را هم در تضاد با امنیت ملی کشور و هم جسارت و توهین به اندیشه ولایت فقیه می‌دید، سریعا وارد عمل گردید.

 

در این راستا حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان در روز جمعه ۲۳ جوزا با انتشار بیانیه ‌ای از حکومت افغانستان خواست تا جهت دستگیری و مجازات عاملین این جنایت اقدام نماید. رئیس مرکز تبیان در آن بیانیه همچنین از ارادتمندان دعوت به عمل آورد تا عکس حساب ‌های شبکه ‌های اجتماعی ‌شان اعم از فیسبوک، انستاگرام و تویتر و پیام‌ رسان‌ های موبایلی خود اعم از تلگرام، واتساپ و… را به عکس امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای مزیّن کنند.

 

این فراخوان عمومی حجت‌ الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با استقبال گسترده ی کاربران افغانستانی در شبکه های اجتماعی مواجه گردید. بسیاری از مردم متدین بویژه جوانان طلبه و دانشجو از ولایات مختلف کشور با حضور پررنگ در فضای مجازی و تغییر دادن عکس پروفایل ‌های خود و بارگذاری تصاویر این دو مرجع عالیقدر جهان اسلام در حساب ‌های شبکه های اجتماعی شان، همراهی گسترده‌ ی خود را با این حرکت اعلام کردند.

 

به عنوان نمونه با باز کردن برنامه ی فیس بوک که پرکابردترین شبکه ی اجتماعی کاربران فضای مجازی در افغانستان است، با موج بسیار عظیم تغییر عکس پروفایل کاربران و نقش بستن تصاویر امام خمینی(ره) و امام خامنه ای بر حساب‌ های کاربری مواجه خواهیم شد.

 

بدون شک جوانان متدین، هوشیار و بابصیرت افغانستانی با این واکنش گسترده ی خود نشان دادند که اجیر شدن عده ی قلیلی مزدور توسط استکبار جهانی و جسارت به نمایندگی‌ های رسمی کشورِ دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و همچنین توهین از طریق آتش زدن تصاویر دو شخصیت بزرگ و فراملی این کشور، هیچگاه نمی‌تواند به پیوندهای عمیق و ناگسستنی دو ملت افغانستان و ایران آسیبی وارد کند.