• تاریخ انشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 30314
  • 285 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کارشناس مسایل اجتماعی: توهین به پیامبر متمدنانه نیست، بلکه خردشان زیر سوال رفته است

  کاظم حیدری فعال فرهنگی و اجتماعی در یک گفتمان دانشجویی گفت که توهین به پیامبر متمدنانه نیست بلکه آنها عقل و خرد خود را زیر سوال بردند.   خبرگزاری صدای افغان(آوا)- بلخ: گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان با موضوع “مجله شارلی ابدو و توهین به پیامبر اکرم (ص)” در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی مرکز […]

 

کاظم حیدری فعال فرهنگی و اجتماعی در یک گفتمان دانشجویی گفت که توهین به پیامبر متمدنانه نیست بلکه آنها عقل و خرد خود را زیر سوال بردند.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا)- بلخ: گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان با موضوع “مجله شارلی ابدو و توهین به پیامبر اکرم (ص)” در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان با حضور اساتید دانشگاه، طلاب، فعالین فرهنگی و دانشجویان در شهر مزارشریف برگزار شد.

 

کاظم حیدری استاد دانشگاه و آگاه مسائل اجتماعی و رسانه ای با ابراز اینکه فعالیت و موضع‌گیری‌های دفتر تبیان نیاز جامعه فعلی می باشد و این گونه فعالیت ها در عرصه بیداری اجتماع مفید واقع می شود.

 

وی در ادامه صحبت های خود افزود: دشمنی با پیامبر بزرگوار اسلام و مکتب آزادی بخش او خیلی ها را وا داشته که دست به هرگونه اقدام هر چند بی اساس و خلاف عقل را انجام دهند.

 

حیدری با استناد به حدیث از حضرت محمد (ص) گفت: پیامبر گفته است که من بیشتر از همه انبیای الهی مورد آزار و اذیت مردم جاهل قرار گرفتم.

 

این کارشناس گفتمان دانشجویی می گوید: دین مبین اسلام و پیامبر بزرگوار آن امروز با پرچم داری از آزادی و انسانی همیشه از سوی دشمنان زیر سوال بود و آنها می خواهند با این عملکردشان جلوی پیشرفت اسلام را بگیرند.

 

این فعال رسانه ای بیان کرد که “اگر تمام ارزش های مذهبی و دینی را کنار بگذاریم، اصلا عقل سلیم حکم نمی کند که به یک رهبر قوم توهین شود، در صورتی که پیامبر رهبر یک امت اسلامی است.”

 

وی با ابراز اینکه ما وظیفه داریم که در چنین شرایط می طلبد یک حرکت منطقی و با رعایت تمام آداب معاشرت در فضای حقیقی و مجازی بدون تبارز دادن احساسات به بحث و مجادله بپردازیم.

 

حیدری می گوید: توهین به پیامبر متمدنانه نیست بلکه آنها عقل و خرد خود را زیر سوال بردند. در صدر اسلام خیلی ها به حضرت محمد (ص) و اهل بیت آن اهانت کردند، اما حال در کجا هستند.

 

او با اظهار اینکه توهین و تحقیر پیامبر از دو حالت خارج نیست، اگر جامعه دنیایی بی شعور باشد تاریخ در آینده قضاوت می کند، اما در جامعه فعلی که خرد و عقل جایگاه دارد آنها را مورد لعن و نفرین عموم مردم قرار می گیرند.

 

این آگاه مسائل اجتماعی می گوید: پیامبر نبی تمام بشریت است نه تنها مسلمانان و اگر شخصی بخواهد به ساحت پیشوای اسلام بی احترامی کند، حتما سزای کار خود را در محضر عام مردم خواهد دید.

 

این استاد دانشگاه گفت: غرب تلاش بر این‌ دارد که جوامع اسلامی را عقب مانده و افراطی جلوه بدهد و در صورتی که خودشان از دین های منسوخ شده خود آسیب های زیادی دیده اند.

 

او علاوه کرد: بیش از ۸۰ هزار  رسانه یهودی قدرت مطلق آمریکا هستند و آن طور فعالیت می کنند که حتی کشورهای اسلامی از یکدیگر می ترسند و مسلمان را همیشه وحشی و جنگ طلب نشان می دهند.

 

وی بیان داشت تمام سیاستمداران بزرگ غرب و آمریکا حقایق اسلام را می دانند، اما به دلیل دنیاطلبی و قدرت حقیقت را کتمان و پنهان می کنند.