• تاریخ انشار: 8 سپتامبر 2021
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 30793
  • 37 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کارکردهای مرکز تبیان تحسین‌برانگیز و قابل تقدیر است

خبرگزاری صدای افغان (آوا) ـ بلخ: مطیع الرحمن کریمی؛ رئیس اسبق اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ در رابطه به سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، گفت: این مرکز در طول دوران مسئولیت ام در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ به عنوان یک مرکز آموزشی و آگاهی دهی که در راستای تقویت […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) ـ بلخ: مطیع الرحمن کریمی؛ رئیس اسبق اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ در رابطه به سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، گفت: این مرکز در طول دوران مسئولیت ام در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ به عنوان یک مرکز آموزشی و آگاهی دهی که در راستای تقویت فرهنگی اسلامی و داشته های فرهنگ ملی فعالیت می کرد، ارزشمند و مفید بود.

وی افزود: چنین مراکزی می تواند در راستای خدمات و تقویت ارزش ها حامی و همکار ادارات دولتی باشد. ما همیشه فعالیت ها و کارکردهای مرکز تبیان را تحسین کرده ایم و قابل تقدیر می دانیم.

آقای کریمی ضمن ابراز امیدواری از ادامه فعالیت های مرکز تبیان گفت: فعالیت چنین مراکزی می تواند سبب برداشتن گام های ارزنده در راستای تقویت فرهنگ و آگاهی دهی جامعه شود و امیدواریم که مرکز تبیان در این راستا گام های ارزنده ای بردارد.

در همین حال، عبدالله؛ دانش آموخته دانشگاه بلخ هم به خبرنگار آوا می گوید مرکز تبیان با اهداف بزرگ الهی و مردمی گام برمی دارد و شخصا سالیان متمادی در گفتمان ها و سایر برنامه های این مرکز حضور داشتم و با اطمینان گفته می توانم که فعالیت مرکز تبیان در جامعه ضروری می باشد.

او گفت: مرکز تبیان جامعه را آسیب شناسی کرده و سبب بروزرسانی جوانان از وضعیت و واقعیت های جاری در کشور می شود و این روند برای آگاهی دهی و بیداری جامعه ضروری است.

وی بیان کرد که مسئولین مرکز تبیان بارها از اشغال و خیانت امریکا با مردم و مسئولین حکومت حرف زدند؛ اما توجه جدی صورت نگرفت و در نتیجه همان شد که نباید می شد و مردم در قبال مراکزی چون تبیان مسئولیت دارند و باید حمایت همه جانبه نمایند.

شایان ذکر است که مرکز تبیان با استقرار گروه تحریک طالبان در افغانستان همچنان فعالیت هایش را ادامه داده و همچنان در راستای روشن سازی اذهان عامه گام برمی دارد.