• تاریخ انشار: 6 اکتبر 2018
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 22315
  • 637 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کاندیداها به‌جای نمایش عکس‌ها، کارکردهای شان را به‌نمایش بگذارند

یک عضو پیشین شورای ولایتی بلخ با انتقاد از نحوه تبلیغات انتخاباتی شماری از نامزدهای انتخابات پارلمانی می گوید که کاندیداها به جای نمایش عکس‌ها، کارکردهای شان را به نمایش بگذارند.   به گزارش آوا، محمد ابراهیم خیراندیش؛ عضو پیشین شورای ولایتی بلخ و نامزد انتخابات پارلمانی که در گفتمان دانشجویی خبرگزاری آوا در مزار […]

یک عضو پیشین شورای ولایتی بلخ با انتقاد از نحوه تبلیغات انتخاباتی شماری از نامزدهای انتخابات پارلمانی می گوید که کاندیداها به جای نمایش عکس‌ها، کارکردهای شان را به نمایش بگذارند.

 

به گزارش آوا، محمد ابراهیم خیراندیش؛ عضو پیشین شورای ولایتی بلخ و نامزد انتخابات پارلمانی که در گفتمان دانشجویی خبرگزاری آوا در مزار شریف شرکت کرده بود، تأکید کرد: کاندیداهایی یک میلیون دالر را خرج تبلیغات انتخاباتی می کنند، این پول کمک بزرگی برای اقتصاد فامیل های فقیر کشور می باشد؛ ولی آنان همه پول را خرج چاپ کردن عکس و پوستر می کنند.

 

گفتمان دانشجویی “انتخابات و بازار گرم تبلیغات” با سرفصل های “رقابت های انتخاباتی با در نظرداشت اصول اخلاقی و ارزش های انسانی، رقابت های سالم در سایه رقابت های احترام متقابل و نصب پوسترهای انتخاباتی و آلودگی فضای شهر” از طرف خبرگزاری آوا با حضور دانشجویان و طلاب حوزات علمیه در مزار شریف برگزار شده بود.

 

محمدابراهیم خیراندیش از مردم خواست تا انتخابات به نفع شخصی استفاده نشود و باید نفع همه جامعه مد نظر گرفته شود.

 

او با انتقاد از عملکرد شهرداری در جلوگیری از قانون شکنی نامزدها افزود: شهرداری توانایی تطبیق قانون را بالای نامزدوکلا ندارد. حتی اگر عکس های شان را روی دیوارهای شهرداری نصب کنند، این نهاد توانایی کندن عکس وکلا را از روی دیوارهای خود ندارد.

 

خیراندیش ادامه داد کسانی که در سطح شهر بیشترین عکس را دارند کمترین کار را برای مردم کرده اند.

 

وی افزود: رقابت در انتخابات، در سراسرجهان وجود دارد؛ ولی آنها کارکردهای همدیگر را نقد می کنند نه شخصیت و پولدار بودن یا فقیر بودن شان را.

 

آقای خیراندیش، انتخابات را پروسه‌ای جدید در افغانستان دانست که تا حال در بین مردم افغانستان جا نیافتاده است؛ ولی مردم باید از انتخابات آگاهی داشته باشند.

 

وی از همه مردم خواست تا در انتخاب وکلا و زعیم شان به کارکردهای آنان نگاه کنند نه وعده های شان.

 

در همین حال، محمد داوود حیدری؛ مدیر عمومی شهرداری بلخ نیز که در این گفتمان دانشجویی شرکت کرده بود، گفت: ما از کمیسیون مستقل انتخابات تعهد گرفتیم تا به همه نامزدان و کاندیداها تذکر دهد که شهر را با چسپاندن عکس‌ها و پوسترهای شان آلوده نکنند؛ اما این تعهد نقض شده است.

 

حیدری گفت: ما در کندن عکس های نامزدان با مخالفت و تهدیدهای زیاد رو به رو شده ایم.

 

وی ادامه داد: ما شکایات خود را به کمیسیون شکایات انتخاباتی فرستادیم؛ ولی تا به حال به این شکایات رسیدگی صورت نگرفته است.

 

این مقام شهرداری مزار شریف در پایان گفت که آنان جز پاک کردن شهر، توانایی مبارزه با نامزدان قانون شکن را ندارند؛ مگر اینکه مردم با آنان همکار باشند.

 

گفتنی است که ارائه نظر توسط دانشجویان پیرامون موضوع، پاسخ به سؤالات دانشجویان توسط کارشناسان برنامه و جمع بندی برنامه از دیگر برنامه های این گفتمان بود.