• تاریخ انشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 12235
  • 417 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کرامت و ارزش زن به داشتن و حفظ حجاب است

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال افغانستان که درهمایش بزرگ “حجاب، عفاف و سبک زندگی” سخنرانی می نمود، گفت: “خداوند متعال از همه کس به انسان محرم تر است و وقتی خداوند دستور می دهد در هنگام نماز خانم ها باید حجاب کامل را رعایت نمایند؛ پس در این حجاب کرامت و […]

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال افغانستان که درهمایش بزرگ “حجاب، عفاف و سبک زندگی” سخنرانی می نمود، گفت: “خداوند متعال از همه کس به انسان محرم تر است و وقتی خداوند دستور می دهد در هنگام نماز خانم ها باید حجاب کامل را رعایت نمایند؛ پس در این حجاب کرامت و ارزش است”.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، همایش بزرگ “حجاب، عفاف و سبک زندگی” روز گذشته با حضور علما، محاسن سفیدان، متنفذین قومی، بانوان، جوانان و اقشار مختلف جامعه در مسجد امیرالمؤمنین منطقه علی آباد شهر مزارشریف برگزار شد.

 

در این همایش حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال کشور، درباره اسراف و تغییر سبک زندگی صحبت نمود و گفت: “ما باید هر کاری را که انجام می دهیم، با شناخت کامل آن را انجام دهیم”.

 

آقای موسوی بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم در سوره غافر آیه ۴۳ فرموده است “کسانی که اهل اسراف هستند، از جمله اصحاب آتش خواهند بود”.

 

وی با ابراز این که اسراف از گناهان کبیره محسوب می شود، در ادامه به حدیثی از امام رضا(ع) اشاره نمود و گفت: “حضرت امام رضا (ع) می فرماید: اسراف یعنی تلف کردن مال و ضرر رسانیدن به بدن است”.

 

در بعد دیگر، این عالم دینی اضافه نمود: “بزرگترین اسراف، تلف کردن عمر است که متأسفانه اکثر جوانان و بانوان با سپری کردن عمر خود در پای تلویزیون ها، این سرمایه بزرگ را از دست می دهند”.

 

وی گفت: “زمان آن قدر مهم است که خداوند متعال حتی به زمان قسم خورده است: والعصر ان الانسان لفی خسر”.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی با ابراز این که دیدن سریال ها و بازی های فوتبال اسراف عمر می باشد، در ادامه گفت: نظر به تحقیقی که انجام شده است، خانم ها در سال ۱۲۰۰ قسمت سریال و ۱۰۰ فیلم نگاه می کنند، اما اگر هر خانم به جای این ها یک نکته بیاموزد، ۱۳۰۰ نکته در سال می شود و این برای تغییر افکار خانم ها کافی است”.

 

موسوی هم چنان در ادامه گفت: “هدف از پخش سریال ها فقط ترویج بی حجابی، بی عفتی و بی بندوباری هم چنان تغییر دادن سبک زندگی اسلامی است؛ هدف دشمن از بین بردن حجاب از طریق سریال هم و رسانه ها می باشد”.

 

وی در ادامه بیان کرد: “بعضی ها به این عقیده هستند که اگر قلب پاک باشد، هرگونه که پوشش داشته باشی، فرقی نمی کند؛ ولی این گونه نیست. در داشتن ایمان، باید هر دو را داشته باشی، هم ظاهر پاک و هم باطن پاک”.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال کشور در ادامه تصریح نمود: “داشتن حجاب و قلب پاک مانند تار و سوزن است، همان طوری که سوزن بدون تار مفید نیست، به همان علت، قلب پاک بدون حجاب ممکن نیست”.

 

این عالم دینی در ادامه صحبت های خود به تحولات عصر امام کاظم(ع) اشاره نمود و گفت: “زمانی که امام کاظم(ع) در زندان بودند، عده ای می خواستند خمس و ذکات خود را به امام(ع) بیاورند، ولی چون امام(ع) در زندان بود، نمی توانست آن را بگیرد و بناء به آن ها می بخشید”.

 

وی در ادامه گفت: “زماین که امام رضا(ع) به امامت رسیدند، خمس و ذکات مال آن ها را دوباره خواستند، ولی آن ها گفتند که امام کاظم(ع) به ما بخشیده است، اما امام رضا (ع) گفت: زمان پدرم شرایط فرق می کرد. اما آن ها از آن زمان به بعد اما رضا(ع) را قبول نکردند و واقفیه نام گذاری شدند”.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال بیان کرد: “در زمان حاضر نیز خانم ها به مانند واقفیه ها عمل می کنند؛ نماز و روزه را قبول دارند، اما به حجاب که می رسد، این یکی را قبول ندارند”.

 

وی هم چنان گفت: “خداوند متعال از همه کس به انسان محرم تر است و وقتی خداوند دستور می دهد که در هنگام نماز، خانم ها باید حجاب کامل را رعایت نمایند؛ پس در این حجاب کرامت و ارزش است”.

 

موسوی هم چنان بیان کرد: “کرامت زن در این است وقتی که می خواهند در جامعه حضور داشته باشند، مانند حضرت زینب(س) با حفظ حجاب باشند”.

 

قابل ذکر است که این دومین همایش بزرگ تحت عنوان “حجاب، عفاف و سبک زندگی” می باشد که از طرف دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، این بار در منطقه علی آباد شهر مزارشریف برگزار شد.

 

اولین همایش آن پنج شنبه هفته گذشته به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، با برنامه هایی مانند گفتمان، سخنرانی، نمایشگاه، سرود، دکلمه، مقاله و شعر در منطقه شهرک کمپ سخی برگزار شده بود.