• تاریخ انشار: ۲۲ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 20903
  • 302 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کربلا نمایشگاه ایثار، فداکاری و شهادت است

با شروع ماه محرم‌الحرام نمایشگاهی باز می شود که در این نمایشگاه ایثار، فداکاری، شهادت، اخلاص و جانبازی به نمایش گذاشته می شود.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در جمع عزاداران حسینی، با بیان مطلب یادشده، تأکید کرد: […]

با شروع ماه محرم‌الحرام نمایشگاهی باز می شود که در این نمایشگاه ایثار، فداکاری، شهادت، اخلاص و جانبازی به نمایش گذاشته می شود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در جمع عزاداران حسینی، با بیان مطلب یادشده، تأکید کرد: در این نمایشگاه برای تمامی سنین اعم از کودکان، نوجوانان، جوانان، مردان و زنان، الگو وجود دارد.

 

این مراسم که در منطقه نورخدا در شهر مزار شریف در مسجد جامع امام حسین (ع) برگزار گردیده بود، آقای موسوی به نحوه الگوگیری از عاشورای حسینی پرداخت.

 

 

وی افزود: امروز جوانان ما با الگوگیری از علی اکبر (ع) باید مطیع امام بوده و حضوری فعال در صحنه داشته باشند.

 

مسؤول دفتر نمایندگی تبیان در مزار شریف همچنین به برخی از زوایای زندگی حبیب بن مظاهر؛ از یاران امام حسین پرداخت و گفت: حبیب یاور و قوت قلب امام زمان خود و همراهانش بود.

 

وی خطاب به عزاداران حسینی گفت: امروز امام زمان (عج) نیاز به حبیب ها دارد.

 

این عالم دینی اضافه نمود: امروز دشمنان در پشت پرده، نقشه می کشند تا چگونه این الگوها را از ما بگیرند و یا عزاداری های ما را به انحراف بکشانند.

 

این عضو شورای اخوت اسلامی در زون شمال افزود: دشمنان سعی دارند تا جوانان ما فقط سینه بزنند؛ اما از نماز اول وقت و نماز جماعت خبری نباشد.

 

به گفته موسوی، متاسفانه اکثر جوانان در مساجد و موقع نماز حضور ندارند؛ اما در موقع سینه زنی حضور پرشوری در حسینیه ها دارند.

 

وی گفت: ما باید اهداف و دلایل قیام امام حسین (ع) را مطالعه کنیم، چرا که امام در بحبوحه جنگ نماز خودش را اول وقت و به جماعت به جا می آورد.

 

موسوی در پایان نکاتی را در جهت هرچه بهتر برگزار شدن عزای حسینی برای عزاداران متذکر شد.