• تاریخ انشار: ۲۷ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 23822
  • 521 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کسی که ازدواج کند آرامش پیدا می کند/ازدواجی که با فریب صورت گرفته باشد با هر نزدیکی عمل زنا محقق شده است

سید حامد موسوی مسوول مرکز تبیان در مزار شریف در جشن عروسی در مشهد مقدس ضمن بیان اینکه قرآن فرموده کسی که ازدواج کند آرامش پیدا می کند تصریح کرد: اگر کسی بر اساس فریب کاری ازدواج کند با هر نزدیکی که با همسر خود انجام بدهد، عمل زنا محقق شده است.   به گزارش […]

سید حامد موسوی مسوول مرکز تبیان در مزار شریف در جشن عروسی در مشهد مقدس ضمن بیان اینکه قرآن فرموده کسی که ازدواج کند آرامش پیدا می کند تصریح کرد: اگر کسی بر اساس فریب کاری ازدواج کند با هر نزدیکی که با همسر خود انجام بدهد، عمل زنا محقق شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام و المسلمین سید حامد موسوی مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در جشن عروسی برادر سید ظاهر مسرور نماینده مردم مزارشریف در پارلمان افغانستان که شب گذشته در مشهد مقدس برگزار شده بود، به اهمیت ازدواج و ملاک های انتخاب همسر پرداخت.

 

سید حامد موسوی در ابتدای سخنرانی خود به راه های نفوذ شیطان اشاره کرد و گفت: در قرآن خداوند می فرماید انسان هایی که از چهار پایان هم پایین تر هستند انسان های غافلی می باشند؛ یکی از راه های نفوذ شیطان غفلت است که انسان را با چالش های زیادی رو به رو می کند.

 

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: جشن عروسی که امشب در حال برگزاری است می توانست با ساز و سرودهای مختلفی انجام شود اما آن طور که شما مشاهده می کنید، مجلس، مجلس خداپسندانه و امام زمان پسندانه است و همچنین در شأن شهدا و خانواده های آنان می باشد.

 

مسوول مرکز تبیان در مزار شریف یکی از درمان های غفلت را ارتباط با خدا برشمرد و گفت:انسان اگر أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب کند و رابطه خود را با معبود خود به بهترین وجه ممکن برقرار کند، قطعا غفلتی که در فرد ایجاد شده است، از بین می رود؛ یکی از بهترین ارتباطان ها بحث نماز است که انسان می تواند از آن به شکل صحیحی استفاده کند.

 

این عالم دین دومین راه نفوذ شیطان را شهوت عنوان کرد و به آن پرداخت و گفت: اگر انسان در سعی و تلاش هست که دچار هوس های شیطانی نشود باید ازدواج کند.

 

موسوی در بخش دیگر از صحبت های خود به اهمیت ازدواج پرداخت و گفت: ازدواج از منظر دینی چه اهمیتی دارد؟ قرآن می فرماید: کسی که ازدواج کند آرامش پیدا می کند.

 

موصوف با بیان این که هر کس ازدواج معمولی یعنی بالای ۲۵ سال داشته باشد نصف دینش کامل می شود افزود: بر اساس آیات و احادیث کسانی که زیر ۲۵ سال ازدواج کرده باشند دو سوم دین آن حفظ می شود.

 

موسوی افزود: ازدواج در بطن دین ماست که در این راستا می فرمایند کسی که ازدواج کرده باشد یک رکعت نمازش تبدیل به ۷۰ رکعت نماز می شود.

 

مسوول مرکز تبیان در زون شمال کشور به دغدغه های فکری که جوانان برای ازدواج به خود تحمیل می کنند اشاره کرد و گفت: خیلی از جوانان، ازدواج را برای خودشان دشوار می کنند، چرا که از نبود شغل و پول در هراس هستند؛ اما ای جوان تو مگر به خداوند متعال معتقد نیستی، در این راستا خداوند در قرآن می فرماید: ای جوان اگر پول نداری برو ازدواج کن که منِ خدا از خزانه ام به توی جوان می دهم.

 

وی در تکمیل مطلف فوق بیان نمود: خداوند متعال تکیه گاه بسیار قوی برای ما است و در این راستا ما باید حرکت کنیم تا این که خداوند برکت را به ما عطا نماید.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید حامد موسوی به ملاک های انتخاب همسر پرداخت و افزود: جوانی که می خواهد برای خود همسری را انتخاب کند، باید چند ملاک را رعایت نماید که می توان به داشتن ایمان، اخلاق اسلامی،خانواده، هم تراز بودن اشاره کرد.

 

موسوی در پایان صحبت های خود به مهمترین بحث ازدواج یعنی مهریه اشاره کرد و گفت: ازدواج باید بر اساس صداقت صورت بگیرد به عنوان مثال داماد از خانمی خوشش آمده که خانم هم برای سر گرفتن ازدواج ۵۰۰ سکه طلا مهریه را تعیین می کند، خب سوال این جاست که آیا آقا داماد می تواند ۵۰۰ سکه را پرداخت کند یا خیر؟ بعضی ها این طور بیان می کنند که مهریه را کی گرفته و کی داده است؛ اما پیامبر اسلام در این راستا می فرماید: اگر کسی بر اساس فریب کاری ازدواج کند با هر نزدیکی که با همسر خود انجام بدهد، عمل زنا محقق شده است، پس بنابراین در بحث مهریه ها دقت کنید و نگویید که کی گرفته و کی داده است.