• تاریخ انشار: ۲۷ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 20341
  • 377 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کمیسیون حقوق بشر ابزار نفوذی ابرقدرت‌ها و امریکا بر سایر کشورهاست

  به گزارش خبرگزاری آوا، این دانشجویان، سازمان ملل، حقوق بشر، حقوق زنان و شعار دموکراسی را وسیله‌ی برای نفوذ و سلطه ابر قدرت های جهان بخصوص امریکا بر سایر کشورها  خواندند.   سید رضا موسوی؛ محصیل رشته تعلیم و تربیه دانشگاه بلخ گفت: اساس حقوق بشر بعد از جنگ جهانی در سال ۱۹۴۵ بر […]

 

به گزارش خبرگزاری آوا، این دانشجویان، سازمان ملل، حقوق بشر، حقوق زنان و شعار دموکراسی را وسیله‌ی برای نفوذ و سلطه ابر قدرت های جهان بخصوص امریکا بر سایر کشورها  خواندند.

 

سید رضا موسوی؛ محصیل رشته تعلیم و تربیه دانشگاه بلخ گفت: اساس حقوق بشر بعد از جنگ جهانی در سال ۱۹۴۵ بر مبناء تساوی حق انسان ها بوده ولی اکنون حقوق بشر ابزاری‌ استکباری برای نفوذ در کشور های که از این قدرت‌ها تبعیت نمی کند، استفاده می شود.

 

موسوی اذعان داشت: حقوق بشر فساد و برده داری های جنسی غرب و امریکا را نادیده گرفته فقط به نفع چند کشور خاصی کار می کند، اگر حقوق بشر واقعا هدف عدالت دارد چرا برای کودکان یمنی، مردم افغانستان و ده ها جنایت دیگر راه حل ساز نیست.

 

وی می افزاید: حقوق بشر در هر جای که منافع امریکا را به خطر ببیند سر و صدا بر پا می کند و تحت عنوان مدافع حقوق انسانها قد علم می‌کند، سازمان ملل و مدافعان حقوق بشر برای جنایت کاران بشری زمینه مذاکره و تساوی حق مهیا می کند آیا واقعا طالبان خون آشام لیاقت گفتگو را دارد؟.

 

همچنین در این نشست “سلطان محمود محب” مدیر مکتب خصوصی نردبان با اشاره به نکات مشترک حقوق بشر اسلامی و حقوق بشرغربی گفت: حق بشر را جوامع اسلامی و غربی هر دو مراعات نمی کنند اما شعار های حق کرامت و زندگی انسان را سر میدهند.

 

نامبرده در ادامه افزود: حقوق بشر غربی حق تساوی را مطرح می نماید اما دین اسلام عدالت را معیار میداند، اسلام کرامت انسانی را در بعد مادی و معنوی شایسته تعریف کرده اما حقوق بشر غربی در بحث کرامت انسانی عاجز هستند چون بعضی از آنها نسل انسان را از حیوانات میدانند.

 

به گفته وی سازمان ملل و حقوق بشر با ابتکار چند سیاست مدار پایه گذاری شده تا بر اعمال بد آن ها سر پوش بگذارد، صادقانه بگوئیم آیا درد کمیسیون حقوق بشر تطبیق سیاست هاست یا تساوی حقوق انسان؟ جواب آن آشکار است.

 

از سوی هم “فرشته مددی” فعال فرهنگی در شهر مزار شریف می گوید: دین اسلام کامل ترین حقوق بشر را دارد اما افراط و تفریط با حمایت و دست اندازی های غرب عملی نمی شود.

 

وی گفت: باور کی می شود که امریکا دلش به حال مردم ما سوخته با مصارف هنگفتی برای راحتی ملت ما تلاش می کند حقوق بشر غربی و امریکا در صدد جهل و نادانی مردم است تا به خواسته های شان برسند.

 

او می افزاید که حقوق کامل بشر در اسلام وجود دارد چون حقوق بشری غربی ذاتی، فطری، مبناگرا، عقل بنیاد، عدالت بنیاد، آزادی بنیاد، تساوی بنیاد، کرامت بنیاد است اما حقوق بشر اسلامی عطایی، الهی، ضد مبنا گرا، نقل بنیاد، تعبیر بنیاد، عبودیت بنیاد، تفاوت بنیاد و دین بنیاد می باشد.

 

گفتنی‌ست که گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ دارای بخش های سخنان کارشناسان، نظریات دانشجویان و پرسش و پاسخ می باشد.