• تاریخ انشار: ۱۶ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: اطلاعیه ها
  • کد خبر: 13023
  • 754 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

گرامی داشت از غدیر و بررسی پیام آن برای سیاست ورزی مسلمانان در مرکز تبیان در مشهد

دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مشهد مقدس، روز جمعه ۱۷ سنبله، با برگزاری مراسمی با عنوان “عید غدیر و پیامی برای سیاست ورزی مسلمانان”، از این روز تاریخ ساز و سرنوشت ساز، تجلیل به عمل می آورد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک بیانیه دفتر مرکز تبیان در شهر […]

دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مشهد مقدس، روز جمعه ۱۷ سنبله، با برگزاری مراسمی با عنوان “عید غدیر و پیامی برای سیاست ورزی مسلمانان”، از این روز تاریخ ساز و سرنوشت ساز، تجلیل به عمل می آورد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک بیانیه دفتر مرکز تبیان در شهر مشهد آمده است: “روز شنبه ۱۸ سنبله مصادف است با ۱۸ ذیحجه، سال روز واقعه بزرگ و انسان ساز و استکبارسوز، غدیر خم، و مسلمانان در گوشه گوشه عالم این روز میمون و مبارک را گرامی می دارند”.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: “در فواید تجلیل از این مناسبت و بهره برداری از پیام های روشن آن، روایات زیادی داریم، تاجایی که حضرت امام رضا(ع) تجلیل از این روز را واجب می شمارد”.

 

دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مشهد مقدس در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرده که مردم افغانستان با وصف مشکلات فراوان، برای گرامی داشت از این روز همواره آماده و مهیا هستند و هر فرد و جریانی به فراخور توان خود، از روز عید غدیر خم تجلیل به عمل می آورد.

 

بر این اساس، دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس با برگزاری مراسمی تحت عنوان “عید غدیر و پیامی برای سیاست ورزی مسلمانان”، با حضور صدها زن و مرد و برنامه های متنوع، از روز عید غدیر تجلیل به عمل می آورد.

 

این مراسم فردا(جمعه) برابر با ۱۷ سنبله و از ساعت ۶ تا ۹ صبح، همراه با قرائت دعای شریف ندبه، در مشهد مقدس، کوی طلاب، چهارراه برق، صدوق ۲، پلاک ۱۰۹، حسینیه شهید گران قدر سید علی اکبر مصباح برگزار می گردد.