• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16054
  • 394 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

گروه های تروریستی برای ایجاد نفاق قومی و مذهبی، دست به هر جنایت می زنند/ تک‌روی و انحصارگری، تامین امنیت را صدمه می‌زند

سید علی‌رضا محمودی، رییس مجمع ملی مردم افغانستان در پیامی به مناسبت حمله تروریستی امروز بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل، با نکوهش این حمله، خاطرنشان کرد که حمله بر مراکز فرهنگی و اجتماعات مردمی نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی به هدف ایجاد نفاق قومی و مذهبی، دست […]

سید علی‌رضا محمودی، رییس مجمع ملی مردم افغانستان در پیامی به مناسبت حمله تروریستی امروز بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل، با نکوهش این حمله، خاطرنشان کرد که حمله بر مراکز فرهنگی و اجتماعات مردمی نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی به هدف ایجاد نفاق قومی و مذهبی، دست به جنایت و کشتار مردم ما می‌زنند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام آقای محمودی آمده است: “تروریستان و دشمنان کوردل مردم افغانستان یک بار دیگر با به خاک و خون کشیدن شهروندان بی‌گناه نشان دادند که با این ملت و سرزمین سر سازگاری ندارند. حمله بر مراکز فرهنگی و اجتماعات مردمی نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی به هدف ایجاد نفاق قومی و مذهبی دست به جنایت و کشتار مردم ما می‌زنند”.

 

وی افزوده است: “هدف قرار دادن یک قشر خاص از جامعه که در مدنیت و صلح‌پروری شهرت نیک داشته و از هرگونه نزاع و کشمکش ابا می‌ورزد، جز تلاشی برای ایجاد شکاف میان اقوام باهم برادر کشور و جنایت ضد بشریت تفسسیر دیگری شده نمی‌تواند”.

 

مجمع ملی مردم افغانستان باور دارد که بدون آمدن تغییر و بازنگری بنیادین در ساختارهای سیاسی و امنیتی کشور که شاهرگ تامین امنیت و حیات جمعی شهروندان این سرزمین به شمار می‌رود، تامین امنیت و آرامش عامه ممکن نبوده و جلو حملات این چنینی گرفته نخواهد شد.

 

بر این اساس، محمودی تأکید کرد: “ما با نفی هر گونه انحصارگری و تمرکز قدرت در یک حلقه خاص، از حکومت مرکزی می‌خواهیم که با روی دست گرفتن راهبرد درست و دقیق امنیتی، مشوره با جریان‌های بزرگ سیاسی و در نظر گرفتن خواست جمعی شهروندان کشور به مبارزه جدی علیه تمام گروه‌های هراس‌افکن ادامه داده و نگذارد که بیشتر از این از باشندگان کشور، به ویژه ساکنان پایتخت قربانی بگیرند”.

 

مجمع ملی مردم افغانستان حملات خونین تروریستی امروز کابل را جنایت علیه بشریت و تروریزم سازمان‌یافته خوانده و هشدار می‌دهد که در صورت ادامه روند کنونی سیاسی در کشور، عدم اجماع سیاسی و عدم پذیرش جریان‌های مخالف، روند تامین امنیت و مبارزه با تروریزم ناکام خواهد بود.

 

مجمع ملی مردم افغانستان با ابراز همدردی و عرض تسلیت به بازماندگان شهدا و زخمیان حمله تروریستی خونین بر مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان( آوا)، برای شهدا بهشت برین، برای زخمیان و آسیب‌دیدگان این رویداد تروریستی شفای عاجل و برای خانواده‌های شریف آن‌ها صبر عظیم خواهان است.