• تاریخ انشار: ۲۴ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 27798
  • 433 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

گفتمانی تحت عنوان وحدت و برادری اولین گام مسلمانی در هرات برگزار شد

در گفتمان نخبگانی این هفته خبرگزاری آوا در هرات، چگونگی ایجاد زمینه های اتحاد و همدلی بین مسلمانان تبیین گردیده و تاکید شد که در ضمن حفظ اتحاد و همبستگی و تمرکز روی اصول مشترک، بایستی تمام فِرَق اسلامی روی نکات منفصل و اختلافی بحث علمی و دوستانه داشته باشند.   خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ […]

در گفتمان نخبگانی این هفته خبرگزاری آوا در هرات، چگونگی ایجاد زمینه های اتحاد و همدلی بین مسلمانان تبیین گردیده و تاکید شد که در ضمن حفظ اتحاد و همبستگی و تمرکز روی اصول مشترک، بایستی تمام فِرَق اسلامی روی نکات منفصل و اختلافی بحث علمی و دوستانه داشته باشند.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ هرات: امروز جمعه گفتمان نخبگانی خبرگزاری صدای افغان(آوا) به مناسبت ایام میلاد پیامبر اسلام (ص) و هفته جهانی وحدت تحت عنوان “وحدت و برادری اولین گام مسلمانی” با حضور طلاب و دانشجویان در هرات برگزار شد.

 

محمد زمان اندیشمند طلبه حوزه علمیه و فعال فرهنگی یکی از کارشناسان این برنامه گفت: برخلاف دیدگاه برخی ها، وحدت و همبستگی بدین معنی نیست که مذاهب از عقاید خود دست برداشته و به مذهب دیگری روی آورند.

 

او افزود: در ضمن حفظ اتحاد و همبستگی و تاکید اساسی بر اصول مشترک، بایستی تمام فِرَق اسلامی روی نکات منفصل و اختلافی بحث علمی و دوستانه داشته باشند.

 

به باور این عضو فعال مرکز تبیان؛ نقش علماء و نخبگان جامعه اسلامی در اتحاد و همدلی سخت موثر می باشد و این تأثیر در تبعات فتوایی مشهور حضرت آیت الله سیستانی، امام خامنه ای و آیت الله بهجت و دیگر مجتهدین و علماء در راستای منع اهانت به مقدسات اهل سنت مشهود و آشکار است.

 

آقای اندیشمند، آمریکا و رسانه هایی که از سوی این کشور تمویل می شوند را دشمن وحدت و اتحاد مسلمین خواند و گفت: از دیگر راه های تامین وحدت و اتحاد، شناساندن دشمنان مشترک مسلمین بویژه دولت آمریکا برای توده و عوام جامعه می باشد.

 

سید هادی حسینی، طلبه حوزه و تحصیل کرده رشته روانشناسی در دانشگاه نیز گفت که امروزه شبکه های ماهواره و رسانه های تبلیغاتی زیادی با حمایت مالی و معنوی دولت آمریکا و انگلیس در راستای تفرقه افگنی و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی کار می کنند.

 

وی به تفرقه و نفاق به عنوان تامین کننده منافع غربی ها به ویژه آمریکا اشاره کرده و خاطر نشان ساخت: نقش علماء که همان وارثان انبیاء می باشد در ایجاد همدلی و اتحاد نقش اول است و آنان باید در این راستا پیشگام باشند.

 

به باور آقای حسینی، حضرت امام خمینی (ره) در زمان شان منادی وحدت و اخوت بود و در زمان کنونی نیز حضرت امام خامنه ای (حفظ الله) منادی اخوت و استوانه وحدت می باشد.