• تاریخ انشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 19358
  • 427 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

گفتمان “شکست طرح سازش” به مناسبت روز جهانی قدس در کابل برگزار شد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) سیدرحمت الله ناصری؛ استاد حوزه و دانشگاه، کارشناس این گفتمان، شهر بیت المقدس را از نگاه ادیان ابراهیمی، یهودیت، مسیحیت و اسلام، دارای تقدس و عظمت یاد کرد و گفت: در این مکان مقدس مسلمانان تپه ای را به عنوان حرم می شناسند که در حقیقت همان مسجدالاقصی و […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) سیدرحمت الله ناصری؛ استاد حوزه و دانشگاه، کارشناس این گفتمان، شهر بیت المقدس را از نگاه ادیان ابراهیمی، یهودیت، مسیحیت و اسلام، دارای تقدس و عظمت یاد کرد و گفت: در این مکان مقدس مسلمانان تپه ای را به عنوان حرم می شناسند که در حقیقت همان مسجدالاقصی و محل عروج پیامبر(ص) به معراج است که در قرآن کریم سوره “اسری” نیز از آن به صراحت نام برده شده است.

 

به گفته ناصری پس از آنکه رسول گرامی اسلام(ص) در این مکان مقدس قدم گذاشت و سفر معراج را آغاز کرده و به آسمان‌ها عروج کرد این تپه و بلندی متبرک از عظمت بیشتری در نزد مسلمانان برخوردار گردید.

 

به باور آقای ناصری، مکانی به این بزرگی و عظمت عقلاً و شرعاً نمی تواند میدان تاخت و تاز انسان‌های شقی مانند ترامپ و سردمداران خون آشام اسرائیل باشد که هر روز با ریختن خون ده ها افراد بی‌گناه حرمت آن را می شکند.

 

ناصری ادعای مالکیت یهود در سرزمین فلسطین را یک خیال باطل خواند و تاکید کرد که قدس از خود صاحب دارد و هیچگاه در اختیار صهیونیزم قرار نخواهد گرفت.

 

هرچند به گفته او امریکا، فرانسه، انگلیس و… با طرح سازش می خواهند یک عده از مظلومین را بار دیگر به حلقوم ظالمین جریان تروریستی یعنی اسرائیل غاصب فرو برند و قوت و قدرت را از مسلمانان سلب کنند؛ اما باید بدانند که این طرح‌ها بارها شکست خورده و عملی نخواهد بود و از آن طرف نیز خداوند حامی این سرزمین و مردم آن خواهد بود؛ هرچند که قربانی هایی را در پی دارد.

 

به عقیده این استاد دانشگاه، طرح سازش فلسطینی ها با اسرائیل از نیرنگ بازی های همیشگی استکبار جهانی است و مسلمانان فلسطین هرگز به آن تن نخواهد داد و از حق مسلم شان نخواهند گذشت.

 

ناصری تصریح کرد: هر زمانی که جریان‌های آزادیخواه در جهان به خصوص مردم فلسطین فریاد آزادی و حق خواهی را بلند می کنند اربابان باطل و در رأس همه امریکا طرح‌هایی مانند طرح سازش را روی دست می گیرند تا خیزش ها و اعتراض های کفرشکن مسلمانان فروکش کند، غافل از اینکه مسلمانان و مقاومت گران از این فریبکاری ها آگاه هستند.

 

وی هرچند از زمان به‌وجود آمدن اسرائیل غاصب، امریکا را پشتیبان همه جانبه این رژیم می داند؛ اما رییس جمهور فعلی امریکا آقای “ترامپ” را به هیولای وحشتناکی تشبیه کرد که گویا از زمان رسیدن به قدرت تا کنون تمام طرح ها و نقشه های او در جهان وحشت آفریده است.

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) که از تمام طرح ها و نقشه های شیطانی امریکا در پشتیبانی از رژیم غاصب اسرائیل آگاه بود با بنیان گذاری روز جهانی قدس و حمایت از مردم فلسطین، راه را برای آیندگان نیز روشن کرد و با اقدام علنی و علمی و حمایت از مردم فلسطین نشان داد که تمام طرح های استکبار جهانی فریبکارانه است و حقیقت ندارد  و مسلمانان باید همیشه بیدار باشند.

 

به عقیده ناصری به همین دلیل نیز امام خمینی(ره) بارها گفت که روز قدس مخصوص مردم فلسطین نیست؛ بلکه روز اسلام و روز جهانی مبارزه مستضعفین علیه مستکبرین است.

 

از سوی دیگر در برابر جبهه مقاومت و پیروان خط امام خمینی(ره) برخی از زعمای شکم پرست و مفت خور عرب برای خوش خدمتی باداران خارجی خود همواره در جهت روی پا نگهداشتن رژیم اسرائیل کمک کرده اند.

 

اما به باور آقای ناصری با تمام تلاش های پیگیر هیچیک از برنامه های استکبار جهانی و مزدوران داخلی شان تا هنوز راه به جای نبرده است و جبهه مقاومت همچنان به قوت و قدرت خود باقی است.

 

ناصری اذعان کرد که انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس به دستور “ترامپ” که آخرین تیر رها شده  استکبار از کمان می باشد نیز هیچ تغییری را در برابر اراده مقاومت گران بوجود نخواهد آورد و تلاش اینها مانند اسلاف شان ناکام و ناموفق خواهد بود.

 

لازم به ذکر است که در پایان این گفتمان پرچم نحس رژیم اسرائیل توسط علما، دانشجویان و حامیان قدس شریف به آتش کشیده شد و نیز آنها با فریاد مرگ بر اسرائیل زنده باد مردم فلسطین، تنفر و انزجار خویش را از رژیم صهیونیستی اعلام کردند.