• تاریخ انشار: ۲۲ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 9698
  • 1,044 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

گفتمان و هم اندیشی دانشگاهیان برگزار می شود

امروزه روشنگری افکار مردم و ایجاد تحرک آگاهمندانه در جامعه از اهم کارهایی است که بایستی بدان پرداخته شود و یکی از ارکان مهم این حرکت دانشگاهیان است که در کنار روحانیت معظم می توانند به این مهم اهتمام کنند. این مطلب توسط سید وحیدالله حبیبی رئیس دفتر مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در خراسان […]

امروزه روشنگری افکار مردم و ایجاد تحرک آگاهمندانه در جامعه از اهم کارهایی است که بایستی بدان پرداخته شود و یکی از ارکان مهم این حرکت دانشگاهیان است که در کنار روحانیت معظم می توانند به این مهم اهتمام کنند. این مطلب توسط سید وحیدالله حبیبی رئیس دفتر مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در خراسان رضوی در جلسه بخش دانشجویی مرکز تبیان در مشهد مقدس عنوان گردید.

 

 

وی گفت: طبعا این وظیفه به صورت انفرادی امکان پذیر نیست و کار تشکیلاتی و سازمان یافته می طلبد و باید دانشجویان خود وارد صحنه شده افسار هدایت حرکت را به دست بگیرند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، آقای حبیبی اضافه کرد: دفتر مرکز تبیان در مشهد مقدس همانگونه که گفتمان و هم اندیشی حوزویان را دایر می کند، اقدام به برگزاری گفتمان و هم اندیشی دانشگاهیان نیز کرده و قطعا حضور و فعالیت دانشگاهیان در این عرصه مثمر ثمر خواهد بود.

 

 

وی از دانشجویان دعوت کرد تا به صورت داوطلبانه عضویت کارگروه برگزاری این گفتمان را به عهده بگیرند.

 

 

در ادامه آقای سیدمحمدموسوی مسؤل بخش دانشجویی مرکز تبیان در مشهد مقدس نیز به ضرورت حضور دانشجویان جهت آگاهی بخشی جامعه پرداخته ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های بخش دانشجویی، ابراز آمادگی کرد تا با همکاری سایر دانشگاهیان بتواند در قسمت راه اندازی گفتمان و هم اندیشی دانشگاهیان فعال عمل کند.

 

 

در ادامه، تعدادی دانشجویان دختر و پسر نیز به اظهار نظر پرداخته جهت حضور در کارگروه برگزاری گفتمان مذکور اعلام آمادگی کردند.

 

 

در پایان، با حضور جمعی از دانشجویان، کارگروه برگزاری گفتمان و هم اندیشی دانشگاهیان در مشهد مقدس شکل گرفت.

 

 

این کارگروه وظایف مختلفی داشته و زیر نظر بخش دانشجویی به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

گفتنی است که هر ۱۵ روز گفتمان و هم اندیشی دانشگاهیان و حوزویان به صورت مجزا در مشهد مقدس با حضور کارشناسان برجسته داخلی و خارجی برگزار می شود و موضوعات مبتلابه جامعه و روز را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهند.