• تاریخ انشار: ۷ قوس ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5403
  • 1,311 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

گفتمان ” پیام اربعین” در ولایت بلخ برگزار شد

گفتمان آزاد دانشجویی تحت عنوان ” پیام اربعین” صبح جمعه در ولایت بلخ برگزار شد. به گزارش آوا، گفتمان آزاد دانشجویی با موضوعات دینی، علمی، فرهنگی و اجتماعی هر هفته روزهای جمعه (صبح) توسط دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، برگزار می شود. در این گفتمان هر هفته ده ها دانشجو […]

گفتمان آزاد دانشجویی تحت عنوان ” پیام اربعین” صبح جمعه در ولایت بلخ برگزار شد.

به گزارش آوا، گفتمان آزاد دانشجویی با موضوعات دینی، علمی، فرهنگی و اجتماعی هر هفته روزهای جمعه (صبح) توسط دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، برگزار می شود.

در این گفتمان هر هفته ده ها دانشجو از طبقه ذکور و اناث شرکت می کنند و دو کارشناس نیز از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در این مراسم به سوالات دانشجویان پاسخ می گویند.

در گفتمان این هفته با موضوع “پیام اربعین” حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر تبیان در مزار شریف و حجت الاسلام و المسلمین معتمد به عنوان کارشناسان به سوالات دانشجویان پاسخ گفتند.

در این گفتمان که مجری آن سید رضا موسوی از دانشجویان فعال مزار شریف بود، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی به مدت ده دقیقه در باره فلسفه و کلمه اربعین در متون اسلامی معلومات ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام معتمدی نیز به مدت ده دقیقه در مورد اینکه اربعین در چه تاریخ واقع شده است به حضار معلومات ارائه کرد.

در ادامه برنامه دانشجویان سوالات خودشان را پیروامون پیام اربعین و اینکه چرا فقط برای امام حسین (ع) اربعین گرفته می شود مطرح نمودند که هر یک از کارشناسان به نوبت به سوالات پاسخ گفتند.

به گفته مسؤول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزارشریف موضوع گفتمان هفته بعد “وظایف منتظران در زمان غیبت” می باشد.

گفتنی است که بعدازظهر جمعه نیز مرکز تبیان در مزار شریف صنف “به سوی بی نهایت” را با حضور پرشور دانشجویان دختر و پسر برگزار کرد.

در پایان این صنف نیز یک تن از بانوان در رابطه با اربعین یک شعر و یکی از آقایان نیز در مورد اربعین مقاله ای ارائه کرد.

همچنین خلاصه ای از کتاب ” شمر چگونه شمر شد؟” توسط یکی از دانشجویان تشریح شد.

در پایان نیز به افراد برتر هدایایی اهدا گردید.