• تاریخ انشار: ۳ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 13551
  • 788 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

یزید و شمرها در هر زمان برای نابودی دین اسلام حضور دارند/ دشمن در صدد نفاق افگنی بین مسلمانان است

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال که همزمان با ایام عزاداری امام حسین(ع) در یکی از مساجد ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ سخن می گفت، خاطرنشان کرد که در هر زمان “یزید” و “شمر”ها برای نابودی دین اسلام حضور دارند. به گفته وی، رسانه هایی که سریال های غیراخلاقی را پخش می […]

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال که همزمان با ایام عزاداری امام حسین(ع) در یکی از مساجد ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ سخن می گفت، خاطرنشان کرد که در هر زمان “یزید” و “شمر”ها برای نابودی دین اسلام حضور دارند. به گفته وی، رسانه هایی که سریال های غیراخلاقی را پخش می کنند؛ قطعا طاغوت های زمان و نیز شمر و یزیدهای عصر حاضر هستند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در سمت شمال که در مراسم عزاداری در یکی از مساجد ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ صحبت می کرد، گفت: “همیشه در ایام محرم برای امام حسین(ع) عزاداری گرفته می شود که این مراسم ها فقط به روضه خوانی، سینه زنی و نیز اندک سخنرانی اکتفا می گردد، که متاسفانه کمتر به اهداف اصلی قیام امام(ع) پرداخته می شود”.

 

وی با بیان این که ثواب “اشک با شناخت” بیشتر است، در ادامه گفت: “مجالسی که در ایام محرم گرفته می شود، باید بیشتر به حسین شناسی و بصیرت افزایی پرداخته شود و نیز هدف قیام امام که چرا آن نمودند، بیان شود”.

 

موسوی در ادامه دلایل قیام امام حسین(ع) اشاره نمود و تصریح نمود: “یکی از دلایل قیام حضرت، بیعت خواهی یزید از او بود”.

 

وی در ادامه گفت: “نظر به صلح نامه ای که بین امام حسن(ع) و معاویه به امضا رسیده بود، معاویه نباید بعد از خودش کسی را جانشین انتخاب می کرد، اما معاویه برخلاف آن، یزید را انتخاب کرد”.

 

این عالم دین با بیان این که اگر امام حسین(ع) از مدینه خارج نمی شد، یزید امام را در همانجا به قتل می رسانید، در ادامه گفت: “اگر امام حسین(ع) از مدینه به سوی مکه و بعدش به کربلا نمی رفت، خونش در مدینه هدر می رفت و برای زنده نگهداشتن اسلام، اثری نداشت”.

 

وی در ادامه علت دوم قیام امام حسین(ع) را نامه های اهالی کوفه بیان کرد و گفت: “در تاریخ تا هنوز به هیچ کس ۱۲ هزار دعوت نامه برای انتخاب وی به حیث حاکم نیامده بود و هنوز هم نیامده و اگر امام حسین(ع) به دعوت نامه ها لبیک نمی گفت؛ عده ای در تاریخ، این کار امام را زیر سوال می برد”.

 

موسوی در ادامه به علت سوم قیام امام حسین(ع) اشاره کرده و گفت: “امام حسین(ع) در خطبه خود گفته است: “انی لم أخرج أشراً و لابطراً و لا مفسداً و لا ظالماً و انما خرجت لطلب الاصلاح فی امه جدی محمد صلی الله علیه و آله”. من خروج(قیام) نکردم از برای هوسرانی و نه از برای استکبار و خودخواهی و سرکشی، و نه از برای فساد و خرابی، و نه از برای ظلم و ستم و بیدادگری! بلکه خروج(قیام) من برای اصلاح امت جدم محمد(ص) می باشد”.

 

وی در ادامه تصریح کرد: “اگر امام حسین (ع) قیام نمی کرد؛ از دین جدش هیچ چیز باقی نمی ماند، زیرا در آن زمان، جاهلیت قبل، برگشته بود و نیز شراب و منکرات علنی شده بود. به همین سبب اگر امام حسین قیام نمی کرد؛ دین اسلام قطعا از بین می رفت”.

 

مسئول مرکز تبیان در زون شمال با بیان این که ما باید اهداف امام را شناخته و آن را در زندگی پیاده نماییم، در ادامه گفت: “یکی از اهداف آن حضرت، نرفتن زیر بار ظلم است که خداوند متعال نیز در قرآن کریم در این رابطه می‌فرماید: «فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ (بقره – ۲۵۶) / وظیفه مسلمانان این است که در مقابل طاغوت ایستادگی نمایند و بعد ایمان به خداوند داشته باشند”.

 

وی در ادامه تصریح نمود: “به تعبیری اگر دین را دو نصف کنیم، نصف دین ایستادگی در مقابل طاغوت است و نصف دیگرش، خم شدن در مقابل خداوند و ایمان به او”.

 

موسوی هم چنان گفت: “ما در زندگی سه اصل داریم؛ خوراک، پوشاک و خانه، که امام حسین (ع) این سه اصل را برای یک اصل که مبارزه با طاغوت و ظلم بود؛ زیر پا گذاشت”.

 

وی با بیان این که در هر زمان یزید و شمرها برای نابودی دین حضور دارند، در ادامه بیان کرد: “رسانه هایی که سریال های غیر اخلاقی را پخش می کنند؛ قطعا طاغوت های زمان و نیز شمر و یزید های عصر حاضر هستند”.

 

این عالم دین در ادامه تصریح نمود: “سریال های غیر اخلاقی که از رسانه های ما پخش می شوند، هدف شان فقط ترویج بی حجابی، بی عفتی و بی بندوباری و هم چنان تغییر سبک زندگی اسلامی است”.

 

وی با بیان این که دشمن در صدد نفاق افگنی بین مسلمانان است، در ادامه تصریح نمود: “عده ای هستند که با تفرقه اندازی میان شیعه و سنی، می خواهند این دو را به جان هم بیاندازد و جنگ های مذهبی را به وجود بیاورند”.

 

آقای موسوی در ادامه گفت: “این نفاق افگنی، دسیسه دشمن است که می گوید: امام حسین مربوط به شیعیان هست. نخیر! امام حسین(ع) تنها مربوط به شیعیان نه، بلکه متعلق به تمام مسلمانان جهان است .