• تاریخ انشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7363
  • 1,179 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

یکی از اهداف امام خمینی وحدت قلبی میان جامعه اسلامی بود

سمینارعلمی تحقیقی یک روزه ای به مناسبت گرامیداشت بیست وهفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) تحت عنوان «امام خمینی(ره) و دنیایی که نردبان شد» (روزپنجشنبه) ازسوی دفترمرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درکابل برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، دراین سمینار با شکوه که با حضور صدها تن از علما، شخصیتهای برجسته […]

سمینارعلمی تحقیقی یک روزه ای به مناسبت گرامیداشت بیست وهفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) تحت عنوان «امام خمینی(ره) و دنیایی که نردبان شد» (روزپنجشنبه) ازسوی دفترمرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درکابل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، دراین سمینار با شکوه که با حضور صدها تن از علما، شخصیتهای برجسته سیاسی، فرهنگی، دانشگاهیان، متنفذین مردمی،‌ دانشجویان ودانش آموزان وجوانان برگزارشد، مولوی عبادالله نخبه استاد دانشگاه کابل گفت: امام خمینی(ره) درسطح جهان اسلام دارای تفکرعالی بود، با اینکه ۲۷ سال از ارتحالش‌ می گذرد، اما روز به روز کارکردهایش فراگیرترشده است.

 

وی افزود،‌ با گذشت ۲۷ سال از رحلت امام خمینی(ره) هنوزهم محبتش در تمام قلب ها موج می زند، چرا که ایشان بینش وشناخت کامل از خداوند داشتند و این توفقیات از طرف الله متعال برای امام اعطا شده بود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: فعلا همه ی جهان اسلام متاسفانه در انحصار دشمنان دین اسلام باقی مانده است. به خاطر اینکه ما شناخت دقیق، مثل امام خمینی(ره)، از خداوند نداریم.

عبادالله گفت:‌ پیامبراسلام(ص) در زمان خودش ۲۵۰۰ (دوهزار و پنج صد) آیات و روایات را به قلب های صحابه کرام تزریق کردند و این درس ها، درس های خداشناسی و انسان شناسی بود.

 

به گفته وی، امام خمینی(ه) شناخت دقیق ازخداوند داشت و نمی خواست از دین مبین اسلام به عنوان ابزاراستفاده کند، همانطور که امام در جهاد مردم افغانستان، همین موضوع را به اثبات رساند.

این استاد دانشگاه درادامه صحبت هایش تاکید کرد: برخورد امام خمینی(ره) با مهاجرین افغانی در ایران برخوردی پدرانه و برادرانه بود، در حالیکه در آن زمان، بعضی از کشورهای همسایه، برای مهاجرین افغانی کمپ(اردوگاه) ایجاد کرده بودند که باعث آزار واذیت آنان می شد، اما او، مهاجرین را در قلب شهر ها و در کنار خود جا داد.

او خاطرنشان ساخت: وحدت همیشه میان جامعه اسلامی در شعار نیست، بلکه وحدت باید قلبی باشد که یکی از اهداف امام خمینی(ره) همین وحدت قلبی میان جامعه اسلامی بود.

 

به عقیده عبادالله،‌ در حال حاضر شماری از افراد و اشخاص، از دین مبین اسلام استفاده سوء می کنند، که این عملکردشان نمادی از خودخواهی و تکبر می باشد.

 

استادعبادالله اضافه کرد: اگرامروز از بعضی مراکز دینی سوال شود که شما به دین مبین اسلام چه خدماتی انجام داده اید، این مراکز متاسفانه جواب مثبت نخواهند داشت، به خاطری که رابطه قلبی آنان با خداوند قطع شده است.

 

به گفته او،‌ در قلب هایی که خود خواهی و تکبر موج بزند،‌ این قلوب به هیچ وجه به طرف خدا شناسی سوق پیدا نخواهد کرد، چرا که خداوند در دوصد جای قرآن اشاره می کند که شما قلب های تان را از آلودگی ها پاک کنید.

وی از برخی علمای دینی انتقاد کرد و عنوان داشت: امروزه شماری از افراد و اشخاص در جامعه ای اسلامی به خاطرمنافع مادی و شخصی شان، دین مبین اسلام را معامله می کنند و این اشخاص در نزد خداوند مسئول و آینده اخروی نخواهند داشت.

 

استاد عبادالله علاوه کرد: اگر جهان اسلام خواهان عدالت،‌ استقلال و وحدت است، پس باید بالای نسل جوان سرمایه گذاری شود تا در آینده، جامعه اسلامی از وضعیت فعلی نجات پیدا کند.

وی در اخیر صحبت هایش ازعلما و مراجع دینی خواست که همه ساله سالگرد امام خمینی(ره) را در کشورهای مختلف برگزار کنند، تا جوانان از تفکرامام خمینی(ره) و بینش و شناخت ایشان از خداوند، آگاه شده و آن را سرلوحه خود قرار داده و بتوانند از اندیشه های امام خمینی(ره) به گونه مثبت نگهداری کنند.