• تاریخ انشار: 2 ژانویه 2020
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 28650
  • 311 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

یکی از تلاش‌های دشمن گرفتن حجاب از زنان است

سید حامد موسوی، مسوول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان “آوا” در حاشیه نمایشگاه خیابابی “بانوی فراتر از تاریخ” در شهر مزارشریف گفت: یکی از تلاش های دشمن دور کردن حیا و گرفتن حجاب زنان مسلمان با برنامه های مختلف می باشد. خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بلخ: دومین نمایشگاه خیابانی حجاب […]

سید حامد موسوی، مسوول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان “آوا” در حاشیه نمایشگاه خیابابی “بانوی فراتر از تاریخ” در شهر مزارشریف گفت: یکی از تلاش های دشمن دور کردن حیا و گرفتن حجاب زنان مسلمان با برنامه های مختلف می باشد.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بلخ: دومین نمایشگاه خیابانی حجاب با عنوان “بانوی فراتر از تاریخ” به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) امروز ۱۲ جدی از سوی بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ برگزار گردید.

این نمایشگاه در چوک مسعود و با حضور شخصیت های دولتی و مردمی افتتاح شد. بیش از صدها نفر از این نمایشگاه دیدن کردند.

سید حامد موسوی در حاشیه این نمایشگاه به رسانه ها گفت: یکی از تلاش های دشمن دور کردن حیا و گرفتن حجاب زنان مسلمان با برنامه های مختلف شان است بنابراین حضرت زینب (س) بهترین الگو برای جامعه زنان است.

به گفته او این وظیفه ما است که در شرایط فعلی الگو سازی کنیم و در این ایام بهترین الگو برای زنان حضرت زینب سلام الله علیها است که حتی در میان دشمن حجابش را حفظ کرد.

موسوی تاکید کرد که دشمنان دین در تلاش هستند تا فرهنگ اسلامی را از جامعه را بگیرند، اگر ما می خواهیم با برگزاری چنین نمایشگاه ها ضد دشمن کار کنیم.

به گفته او اگر زنان جامعه به انحراف بروند، تمام جامعه به انحراف کشانده می شوند؛ زیرا زنان تربیت کننده نسل ها هستند.

او اظهار داشت که در جامعه فعلی نیاز است الگو سازی کنیم و حضرت زهرا و زینب (س) بهترین الگو برای زنان است.

موسوی از این تلاش دشمن در بی حجابی زنان و دختران مسلمان در جامعه خبر داد و گفت: شرایط را طوری ساخته اند که اگر خانم در اداره یا دانشگاهی کار کنند، باید بی حجاب باشند.

او با اشاره به جمله مشهور “اگر برهنگی نشانه تمدن است، پس حیوانات متمدن‌تر از ما هستند” گفت که انسان اشرف مخلوقات است و باید قدر خودش را بداند.

به گفته او تنها با حجاب گوهر وجود زن محفوظ می ماند و اگر حجاب را از او بگیریم، آن ارزش و گوهر از او گرفته می شود.

موسوی ابراز امید واری کرد که زنان مسلمان حضرت زینب را بهترین الگوی شان در تمام ابعاد زندگی انتخاب کنند تا همیشه موفق و سرفراز باشند.