• تاریخ انشار: ۲۶ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 18220
  • 1,101 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

یک موسسه خیریه نباید گداپرور باشد/ امروز کار دشمن این است که مردم افغانستان را گدا کند

n00160246-b

    به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری که به دعوت یک تشکل دانشجویی به اصفهان سفر کرده بود، در دیدار با مسئولین و اعضای مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) در کاشان گفت: “مسئولین مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) باید سعی کنند کار خیریه خیلی حرفه‌ای صورت گیرد، و این از […]

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری که به دعوت یک تشکل دانشجویی به اصفهان سفر کرده بود، در دیدار با مسئولین و اعضای مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) در کاشان گفت: “مسئولین مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) باید سعی کنند کار خیریه خیلی حرفه‌ای صورت گیرد، و این از دوراه امکان پذیر است یکی؛ از کارشناسان با تجربه‌ای که در سطح مهاجرین کار کرده‌اند، دعوت کنید که شما را آموزش دهند، و دوم با افراد با تجربه در این زمینه صحبت کرده از تجربیات موفق آنها برای حرفه ای کردن کار خود بهره ببرید”.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری ادامه داد: “اگر مؤسسه خیریه شما بتواند از طریق آموزش و صحبت با افراد با تجربه در این قسمت، به صورت حرفه‌ای وارد شود، می‌تواند بسیار موفق عمل کند” .

وی تصریح کرد: “کار شما نباید فقط منحصر به مهاجرین باشد، لازم نیست ما هرچه مهاجر داریم، بیایند و یکجا متمرکز شوند و برای خودشان کار کنند، بلکه می‌توان بخش عمده ی کار را به مسائل داخلی افغانستان نیز اختصاص دهیم، چرا که اگر افغانستان را نداشته باشیم، به عنوان مهاجر شناخته نمی‌شوید و باید کشور باشد و این ظرفیت باشد که شما این‌جا با ریشه مطرح شوید”.

ر ئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) اظهار داشت: “نباید افغانستان را فراموش کنید، از مخارج اضافی بپرهیزید و سعی کنید با کسب درآمد، در راستای مسائل افغانستان کار سازمان یافته انجام شود”

nf00160246-1

 

یک موسسه خیریه نباید گداپرور باشد/ امروز کار دشمن این است که مردم افغانستان را گدا کند

حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی مزاری در ادامه صحبت‌های خود تأکید کرد: “یک موسسه خیریه نباید گداپرور باشد و شما فقط پول پیدا کنید و در خدمت دیگران بگذارید. در این صورت شما در حقیقت خدمت نمی‌کنید و حرکت شما خیانت‌آمیز است، چرا که مجموعه شما یک نفر را پیدا می‌کند و به او خدمات رایگان ارائه می‌دهد بدون آن‌که طرف زحمت کشیده باشد؛ بر این اساس شما باید سعی کنید کمک‌های شما در سطح مهاجرین باعث کارآفرینی شود. مراکزی را برای کارآفرینی ایجاد کنید، اشتغال‌زایی در سطح مردمی که از نگاه مالی فقیرند، صورت بگیرد، خانواده‌های آنان را به کار بگیرید و به آن‌ها ماهی‌گیری یاد بدهید، نه ماهی خوردن”.

وی خاطرنشان ساخت: “یکی از اشتباهات مؤسسات خیریه، بحث گداپروری است و اگر واقعاً می‌خواهیم برای کسی کمک پولی پرداخت کنیم، ابتدا زمینه اشتغال را فراهم کنیم واز این طریق کمک کرده و پول بدهیم”.

رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان افزود: “امروز کار دشمن این است که مردم افغانستان را گدا بپروراند. مؤسسات غربی این کار را کردند که مردم را تنبل و بی‌کاره بار بیاورند تا بعد از مدتی که کمک‌ها قطع شد، آن‌ها گرفتار معضلاتی چون فساد و مواد مخدر و… شوند و افغانستان را به سمت نابودی و انهدام پیش ببرند”.

رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با بیان این‌که ما در عرصه فرهنگ کمبود داریم، عنوان کرد: “این‌ها کارهای حساب‌شده دشمن است و مجموعه مثل شما باید با یک استراتژی خوب و اثرگذار، برای تقویت بنیان‌های اجتماعی جامعه کار کند، هنر به خرج دهد و در این بخش بحث و کار کند که چطور می‌شود کمکی را ارائه نمود که در راستای ارتقای سطح فکری، زندگی مردم و فرهنگ آن‌ها مؤثر باشد؛ چرا که اگر فرهنگ زندگی مردم بالا رفت، می‌تواند در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ارتقا پیدا کرده و مشکلات حل شود” .

 

وی  گفت: “ظرفیت ما در عرصه اطلاع رسانی و تبلیغات بسیار بالا و قوی است که می‌توانیم فعالیت‌های فرهنگی و خدمات رسانی شما را در عرصه رسانه، منتشر کنیم و در تعامل با بخش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، فعالیت‌هایی که در این مؤسسه انجام می‌شود را‌ رسانه‌ای نماییم. باید توجه داشته باشید که این گزارش‌ها باعث مطرح شدن شما در افکار عمومی شده و کار رسانه در حقیقت یک فراخوان عمومی در راستای کمک کردن به شما می‌باشد”.

 

 

علی‌زاده: مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) تا ۴۰۰ نیازمند را تحت پوشش قرار داده است

در  ادامه این نشست، علی‌زاده، مسئول مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این مؤسسه گفت: “این مؤسسه در سال ۹۵ تاسیس شده و ازآغاز فعالیت تاکنون، از ولایات مختلف افغانستان عضوگیری داشته که امروز حضور دارند”.

وی افزود: “این مؤسسه سه سال پیش کسب مجوز کرده و الحمدالله تاکنون موفقیت های خوبی کسب کرده است “.

علی‌زاده ادامه داد: “با توجه به این‌که ما در شهر کاشان و در میان مهاجرین هستیم، یکی از اهداف این مؤسسه خدمات‌رسانی پزشکی در قسمت بیمارستان برای مهاجرین بوده که خوشبختانه ۵۰ درصد نیت ما در این مسیر محقق شده است” .

به گفته وی، مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع)۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از افراد خانواده‌های بی‌سرپرست، مددجویان و مدارس دانش‌آموزی را تحت پوشش قرار داده که در همین راستا، ۲۰ پزشک، همشهریان را به صورت رایگان ویزیت می‌کنند و آزمایشگاه‌ها نیز در این راستا خدمت‌رسانی خواهند داشت.

nf00160246-2

مسئول مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) عنوان کرد: “با تلاش اعضای مؤسسه و همکاری خود مردم که خیلی مؤثر بوده، توانسته‌ایم مراحل ترخیص ۲۵۰ نفر را از بیمارستان انجام دهیم و همچنین ۵۰ نفر نیز با استفاده از رایزنی‌های انجام شده، از بیمارستان مرخص شده‌اند”.

وی با ابراز امیدواری از مشارکت و همکاری اعضای این مؤسسه اظهار داشت: “امیدواریم با عضوگیری از ولایات مختلف افغانستان و کمک‌های فراقومی و فرامنطقه‌ای، با آن‌چه در توان داشتیم خدمت‌رسانی کنیم و این همدلی و مشارکت در آران و بیدگل قوی‌تر شود”.

علی‌زاده خطاب به حسینی مزاری گفت: “امیدواریم بتوانیم از تجربیات شما که مایه خیر و برکت هستید، استفاده کنیم، چرا که شما یک چهره فعال بوده و امیدوارم بتوانیم با ارشاد و راهنمایی‌های شما، به توفیقات خوبی دست پیدا کرده و از ظرفیت و تجربه شما در راستای کاهش مشکلات مهاجرین استفاده کنیم” .

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>