• تاریخ انشار: ۱۲ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 8605
  • 1,057 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

۱۲ دلو، نه فقط روز میمون برای ایرانیان، بلکه روز جشن و شادمانی آحاد امت مسلمه

n00137484-b

همزمان با فرارسیدن ۱۲ دلو، روز ورود حضرت امام خمینی”ره” به ایران و سر آغاز جشنهای دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، بیانیه ای صادر کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، دبیرکل حزب اسلامی تبیان در بخشی ازین بیانیه آورده است: ۱۲ دلو تنها جشن ایرانیان نمی باشد بلکه روز سرور و شعف امت مسلمه […]

همزمان با فرارسیدن ۱۲ دلو، روز ورود حضرت امام خمینی”ره” به ایران و سر آغاز جشنهای دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، بیانیه ای صادر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، دبیرکل حزب اسلامی تبیان در بخشی ازین بیانیه آورده است: ۱۲ دلو تنها جشن ایرانیان نمی باشد بلکه روز سرور و شعف امت مسلمه و حتی تمام آزادگان عالم به شمار می رود، پس حد اقل بر آحاد امت مسلمه است که به تجلیل و یادبود آن پرداخته و برای شکرانه پدید آمدن یک چنین مناسبتی در سطح دنیای اسلام، خود را ملزم به پیروی از افکار و اندیشه های امام خمینی”ره” نموده، ضمن دعا به روح پرفتوح این عالم مجاهد و حمایت از نظام مقدس اسلامی بنیان گذاشته شده از سوی ایشان و دعا برای سلامتی و طول عمر خلف صالح آن عروج کرده، حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی)، حد اقل برای ساماندهی وضع خویش، به برنامه ها و استراتژی حرکت امام خمینی”ره” متاسی باشیم.

 

متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

والفجر و لیال فجر

 

روز ۱۲ دلو، یادآور خاطرات ابرمردی است که با صلابت و تدبیر مثال زدنی، حضور در عالم مهاجرت را ترک گفته، با ورود در داخل ایران، از نزدیک روند پیروزی انقلاب اسلامی را رهبری و نظارت کرد.

 

 

امام خمینی”ره” اگرچه در خارج از ایران نیز سیل طوفانزای انقلابیون ستم سوز و استکبار ستیز ایرانی را جهت می داد و به درستی رهبری می کرد تا آنجا که شاه پا به فرار گذاشت و آهسته و به تدریج بنیانهای مختلف رژیم ستمشاهی رو به از هم پاشیدن گرفت اما انگار رسالت و مسؤلیت الهی این بود که با وصف وجود خطرات جدی، حضرت امام خمینی”ره” و همراهان طی پروازی، از کشور فرانسه به صوب تهران رهسپارگردد.

 

 

با حضور این مرد بت شکن تاریخ در تهران، روند حرکت عمومی به سمت پیروزی شدت گرفت و به مدت ۱۰ روز یعنی از ۱۲ دل(بهمن) تا ۲۲ دلو(بهمن) بساط حاکمیت مستبد و پوشالی ی دست نشانده امریکا، جمع گردید و نظام اسلامی جای آن را گرفت.

 

 

آری! روز ۱۲ دلو، لحظه حضور فرشته صلح و خداخواهی در ایران و بیرون شدن دیو ستم و استبداد و خفقان ازین کشور بود و این جابجایی نه فقط در ایران بلکه در منطقه و دنیا، سرآغاز تحولات شگرف و بزرگی گردید.

 

 

اسلام به عنوان دین اداره کننده جامعه مجددا سر برافراشت و مسلمانان از حالت انفعال بیرون گردیده، راه به سوی کسب مجد و عظمت مجدد در پیش گرفتند و طبیعی بود که این راه، راه آسانی نبود و چه بسا بایستی مانند مردم مسلمان افغانستان گردنه های پرپیچ و خم جهاد را در فراروی خود ببینند و سایر ملل نیز به نحوی و با طرح های مختلف، سعی در پیمودن راه و رسم مطرح شده از سوی امام خمینی”ره” نمودند و اگرچه تاهنوز مللی به آن نتیجه مطلوب آن هم با تلاشهای وسیع و همه جانبه دشمن به نتیجه مطلوب نرسیدند اما جای هیچ شکی نمی تواند باشد که حال و روز مسلمانان با وصف وجود معضلات و مشقات طاقت فرسایی، مقتدر و باعظمت بوده و اکنون مسیری در فراروی ملت های مسلمه قرارگرفته است که اگر آنطور که امام خمینی”ره” ترسیم نموده و به آن شیوه ای که خلف صالحش در صدد طرح و تبیین آن است، پی گرفته شود و با سلامتی سپری گردد قطعا، تعالی و اقتدار به جهان اسلام بیش از سالهای قبل برخواهد گشت و آنگاه زمینه های برقراری حکومت مهدوی(عج) فراهم خواهد گردید.

 

 

مطلب پیرامون مناسبت امروز فراوان است و اگرچه می بایست به مراتب بیش از اینها مطالبی حول شخصیت امام خمینی”ره” و نظام برپاشده به وسیله ایشان و بیان ویژه گیهای گوناگون و منحصرفرد این خلیل زمان و بیان درسهای اثر گذار نهضت انقلابی امام خمینی”ره”، آماده می کردم و بدینترتیب ادای دین بسیار ناچیز و کوچک می نمودم، اما با آن هم بسیار حیف دانستم که به عنوان یک پیرو و تاثیر پذیرفته از افکار و آراء آن بزرگمرد، امروز بگذرد اما یادی از مراد خود و حادثه روز ۱۲ دلو نکنم و به ابراز خوشحالی و سرور نپردازم و پیامی نیز قلمی ننمایم.

 

چه اینکه ۱۲ دلو تنها جشن ایرانیان نمی باشد بلکه روز سرور و شعف امت مسلمه و حتی تمام آزادگان عالم به شمار می رود، پس حد اقل بر آحاد امت مسلمه است که به تجلیل و یادبود آن پرداخته و برای شکرانه پدید آمدن یک چنین مناسبتی در سطح دنیای اسلام، خود را ملزم به پیروی از افکار و اندیشه های امام خمینی”ره” نموده، ضمن دعا به روح پرفتوح این عالم مجاهد و حمایت از نظام مقدس اسلامی بنیان گذاشته شده از سوی ایشان و دعا برای سلامتی و طول عمر خلف صالح آن عروج کرده، حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی)، حد اقل برای ساماندهی وضع خویش، به برنامه ها و استراتژی حرکت امام خمینی”ره” متاسی باشیم.

 

 

از همین رو فرصت را مغتنم شمرده، ضمن سپاسگذاری از خدای منان بابت به ودیعه گذاشته شدن انقلاب اسلامی با دستان پرتوان امام خمینی”ره” و عرق ریزی و اهدای خون ملت بزرگ ایران، ۱۲دلو روز ورود بنیان گذار جمهوری اسلامی به ایران و سرآغاز دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی را به محضر صاحب اصلی این انقلاب حضرت امام مهدی(عج)، نایب برحق ایشان حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی)، ملت انقلابی ایران و تمام امت مسلمه تبریک و تهنیت می گویم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

کابل- افغانستان

۱۲-۱۱-۹۵

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>