• تاریخ انشار: 27 نوامبر 2017
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 15527
  • 1,277 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برخی فلم های هالیوودی، اسلام هراسی را در جهان تبلیغ می کنند

سید محمد موسوی با بیان اینکه فلم های جدید هالیوود، اسلام هراسی را در جهان تبلیغ می کند، اظهار داشت: اگر به فلم های جدید هالیوود توجه شود خواهیم دید در فلم هایی که در مورد کشور های عراق، سوریه و افغانستان می سازند و یا زمانی که در یک جایی انتحار و یا کشتاری […]

سید محمد موسوی با بیان اینکه فلم های جدید هالیوود، اسلام هراسی را در جهان تبلیغ می کند، اظهار داشت: اگر به فلم های جدید هالیوود توجه شود خواهیم دید در فلم هایی که در مورد کشور های عراق، سوریه و افغانستان می سازند و یا زمانی که در یک جایی انتحار و یا کشتاری رخ می دهد هم زمان صدای اذان پخش می شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید محمد موسوی ؛ مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ که در افتتاح نمایشگاه نقاشی “بهشت گمشده” صحبت می نمود به جایگاه هنر از دیدگاه اسلام اشاره کرد.

 

وی هنر از دیدگاه قرآن کریم را به دو نوع تقسیم کرد و گفت: یکی هنر خوب است که می تواند هدایت کننده یک جامعه باشد و نیز یکی هنر بد است که می تواند یک جامعه را به سوی گمراهی بکشاند.

 

موسوی در مورد هنر گمراه کننده از منظر قرآن اشاره نموده، بیان داشت: زمانی که حضرت موسی (ع) به کوه طور برای دریافت کتاب تورات رفت، خداوند از روز معین شده، ده روز بیشتر آن حضرت را معطل نمود. در غیاب حضرت موسی(ع)شخصی به نام سامری گوساله ای ساخت و آن را در میان قوم بین اسرائیل، خدا معرفی کرد.

 

وی در ادامه بیان داشت: سامری با هنری که داشت طوری گوساله را ساخت که با وزیدن باد، ازاو صدا تولید می شد و با این هنر یک جامعه را گمراه ساخت.

 

وی هم چنان در مورد هنر خوب از منظر قرآن کریم به داستان حضرت ابراهیم(ع) و ساخت پرنده ها اشاره نمود.

 

موسوی با بیان اینکه به واسطه پیشرفت علم و هنر، جامعه توسعه یافته است، گفت: در دهه ۱۳۰۰ اگر کسی می خواست با جامعه ارتباط برقرار نماید، نیاز بود که ۷۰۰ کلمه را حفظ باشد ولی الان به سبب پیشرفت هنر، رسانه ها و تصویر .. برای ارتباط با جامعه هرکس نیاز دارد تا ده هزار کلمه را یاد داشته باشد.

 

وی با ابراز اینکه در حال حاضر تصور جایش را به تصویر داده است، گفت: در گذشته اگر استاد در صنف از مریخ صحبت می کرد، دانشجویان صحبت های استاد را در ذهن خود مجسم می کرد ولی حالا، استاد، مریخ را با تمام جزئیات روی تصویر به دانشجویان شرح می دهد.

 

مسئول مرکز تبیان در بلخ هم چنان به کشور امریکا اشاره نموده، تصریح کرد: امروز تمام قدرت امریکا، به هالیوود یا سینمای آن خلاصه می شود. این کشور تمام برنامه ها و اهداف خود را توسط سینما در قالب فلم و انیمیشن بیان می کند.

 

نامبرده با بیان اینکه فلم های جدید هالیوود اسلام هراسی را در جهان تبلیغ می کند، تصریح کرد: اگر به فلم های جدید هالیوود توجه شود خواهیم دید در فلم هایی که در مورد کشور های عراق، سوریه و افغانستان می سازند و یا زمانی که در یک جایی انتحار و یا کشتاری رخ می دهد هم زمان صدای اذان پخش می شود.

 

وی اضافه کرد: این حرکت امریکا بیان کننده این است که آنها می خواهند، اسلام را دین خشن، دین کشتار و انتحار به جهانیان معرفی کنند.

 

موسوی هم چنان خاطر نشان ساخت: “پس این هنر است که می تواند جامعه را هدایت نماید و نیز می تواند آنرا به گمراهی بکشاند.”

 

وی هم چنان ضمن انتقاد از عدم توجه حکومت به هنر مندان کشور در ادامه گفت: ما در کشور خود هنر مندان خیلی خوبی داریم که واقعا استعداد های عالی دارند اما به سبب عدم توجه حکومت به آنها، هنر شانرا کنار گذاشته اند و به فکر کسب مخارج زندگی از طریق دیگر شده اند.

 

این عالم دین خطاب به هنرمندان گفت: شما نباید دلسرد شوید و باید به کارهای خود با شوق و علاقه ادامه بدهید. ان شاء الله روزی فرا خواهد رسید که دولت به هنر شما توجه خواهد کرد.

 

قابل ذکر است که در نمایشگاه “بهشت گمشده” ۱۶۰ اثر از ۱۶ هنرمند بلخی و همچنین آثار استاد ساحل ذهاب به مدت دو روز نمایش گذاشته شده است.